Nakarm dziecko

BohaterON


Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego
wchodząca w skład Zespołu Szkół
w Czernikowie


Harmonogram powrotu uczniów do stacjonarnej nauki w szkołach

Kochane Dzieci, Szanowni Rodzice!
Przy zachowaniu reżimu sanitarnego jest realizowany stopniowy powrót do stacjonarnej pracy szkół i placówek. Harmonogram powrotu do nauki stacjonarnej:
Od 4 maja do zajęć w trybie stacjonarnym wróciły wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych.
Od 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, i szkół ponadpodstawowych BT, przechodzą z zachowaniem reżimu sanitarnego na naukę w tzw. systemie hybrydowym.
W SP Czernikowo: od 17 maja klasy 7abc, 5a, 5b oraz 4 abcd - uczą się stacjonarnie, a 8abc i 6abcd - zdalnie.
Klasy ósme będą jednak na zdalnym z uwagi na rekomendację MEN i będą miały głównie przedmioty egzaminacyjne.
Od 24 maja - odwrotnie: 8abc i 6abcd (oczywiście także w czasie egzaminów) - stacjonarnie, 7abc i 4abcd oraz 5a i 5b - zdalnie.
Od 31 maja br. wszyscy uczniowie mają uczyć się już stacjonarnie w szkołach.
Wszystkie informacje mogą Państwo znaleźć na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/harmonogram-powrotu-uczniow-do-stacjonarnej-nauki-w-szkolach-i-placowkach.

Egzamin ósmoklasisty

Informacje dla uczniów i rodziców dotyczące przeprowadzenia i przebiegu egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2020/2021 znajdują się tutaj.

Rekrutacja do projektu

Z przyjemnością informujemy, że od 19.05 zaczynamy rekrutację uczniów klas 4-6 do projektu "Na chłopski rozum - edukacyjna gra wiejska", który realizujemy we współpracy ze Stowarzyszeniem Dziedzictwo Rodzimej Kultury. W projekcie może wziąć udział 12 uczniów w wieku 10-12 lat, dlatego ważne, by być dyspozycyjnym w każdym wyznaczonym terminie. Harmonogram zapowiada się następująco:
02.06 środa, godz. 16-19 - Bajka Ludowa dla ciekawych naszej kultury.
09.06, środa, godz. 16-19 - Zajęcia terenowe, planowanie gry wiejskiej i poznanie tajemnic Czernikowa
16.06, środa, godz. 16-19 - Zajęcia artystyczne, czyli ilustrujemy grę wiejską
23.06, środa, godz. 16-19 - Projektowanie graficzne, czyli projektujemy naszą mapę
Zapisy od środy 19 maja u Eweliny Wolskiej-Bartz, tel. 690 901 923.

Zaproszenie do konkursu historycznego PATRIA NOSTRA

Zapraszamy młodzież oraz nauczycieli do udziału w VI edycji filmowego konkursu historycznego Patria Nostra.
Wszystkie informacje znajdują się na naszej strony internetowej: https://konkurs-patrianostra.pl/edycja-vi-wielkopolska-2021

Konkurs plastyczno-fotograficzny

Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej ul. Szkolna 2, 87-610 Dobrzyń nad Wisłą Regulamin Dobrzyńskiego Konkursu PLASTYCZNEGO i FOTOGRAFICZNEGO SGZD dla szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych OSTATNIE ZABYTKI DREWNIANE na Ziemi Dobrzyńskiej 1. Konkurs plastyczny i fotograficzny ze względu na covid w roku 2021 odbędzie się w sposób całkowicie zdalny. 2. Konkurs organizuje Stowarzyszenie Gmin Ziemi Dobrzyńskiej z siedzibą w Dobrzyniu nad Wisłą ul. Szkolna 2 przy udziale Gmin Stowarzyszonych.. 3. Konkurs adresowany jest do dorosłych i uczniów wszystkich typów szkół (Szkoły Podstawowe i ponadpodstawowe ) 4. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o regionie a przede wszystkim zachęcenie do utrwalenia znikających z krajobrazu zabytków drewnianych ( chaty, stodoły, ogrodzenia, kościoły, młyny, kapliczki drewniane, werandy….. itp.). 5. Prace- czyli fotografie zabytków drewnianych lub fotografie prac plastycznych z opisem zabytku (miejsce, obiekt, informacje o zabytku) należy przesłać do 15 maja2021r. na adres: chkerad@wp.pl 6. Konkurs ma charakter INDYWIDUALNY 7. Udział w konkursie polega tylko na przesłaniu prac do 15.05.2021 8. W osobnym pliku wordowskim prosimy podać godło (np. Jan 126) i napisać imię i nazwisko 9. Komisje konkursowe do finału powołuje Zarząd Stowarzyszenia Gmin Ziemi Dobrzyńskiej. 10. Finaliści otrzymają podziękowania a laureaci nagrody. 11. Najciekawsze prace będą opublikowane na stronie Stowarzyszenia 12. Komisja dokona wyboru kilku nagród i wyróżni prace zasługujące na uwagę- osobno w kat. 1-3, 4-8, PP i dorosłych. 13. Do komisji nie mogą być powołani nauczyciele, których uczniowie biorą udział w konkursie. ZGŁOSZENIA (zał. nr 1 do regulaminu) 1. Zgłoszenie należy nadsyłać na adres :tel. (054) 253 05 41, e-mail: chkerad@wp.pl Termin zgłoszenia: do 15.05.2021r.

Obiady

Opłata za obiady w maju wynosi 120 zł (20 dni x 6 zł).
W/w kwotę proszę wpłacić na rachunek bankowy nr 51953700002114003583740006 a potwierdzenie wpłaty mms-em na nr tel. 535 067 583.

Święta majowe

W ostatni dzień kwietniowy udało Nam się w małych grupach w klasach 1-3 i OP, uczcić 1 maja Święto Pracy, Dzień Flagi i Rocznicę Konstytucji 3 Maja oraz Dni Europejskie. Więcej...

Konkurs recytatorski "Znów wędrujemy ciepłym krajem..."

Konkurs recytatorski poezji K.K. Baczyńskiego pod patronatem Starosty Powiatowego w Toruniu odbył się zdalnie- napłynęły wiersze od 39 uczestników. Więcej...


Konkurs na pracę pisemną

Regulamin konkursu "Mój ojciec - dobrze być razem" znajduje się tutaj.

Konkurs Easter 2021

Z cyklu corocznych konkursów z języka angielskiego ”The Festive Year, czyli święta w tradycji anglosaskiej” w marcu odbył się konkurs na kartę wielkanocną, plakat i Bonnet (kapelusz świąteczny). Więcej...


Zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Lista

Lista dzieci przyjętych do publicznego oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Czernikowie znajduje się tutaj.

Konkurs PAP: Moja ulica leży w Europie

Polska Agencja Prasowa organizuje konkurs dla uczniów „Moja ulica leży w Europie” na najciekawsze prace pokazujące, dlaczego Unia Europejska jest ważna dla Polski. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Serdecznie zapraszamy do udziału!
Wszelkie informacje znajdują się na stronie: https://europapnews.pap.pl/rusza-konkurs-pap-moja-ulica-lezy-w-europie
Wygenerowano w sekund: 0.03
3,006,293 unikalne wizyty