Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Nakarm dziecko

BohaterON


Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego
wchodząca w skład Zespołu Szkół
w Czernikowie


Wakacje :)

Rrefleksje i życzenia na wakacje

Drodzy Rodzice i Uczniowie.
Na wstępie chciałbym serdecznie podziękować tym uczniom, którzy podjęli uczciwie trud edukacji zdalnej, wszystkim tym nauczycielom, którzy pomimo oporu i prób ominięcia pracy zdalnej przez uczniów zrealizowali podstawę programową i dopilnowali uczniów i różnymi metodami doprowadzili ich do sukcesu. Mamy - poza przypadkami uzgodnionymi z rodzicami w klasach pierwszych - 100% promocję. Dziękuję rodzicom, którzy uczciwie podeszli do edukacji zdalnej i pomocy uczniom. W szkołach ponadpodstawowych mamy niestety kilka przypadków braku zaliczenia praktyk w edukacji zdalnej.
Życzę miłych wrażeń wakacyjnych z zachowaniem bezpieczeństwa środków ostrożności przed koronowirusem, podczas ruchu drogowego i zabaw w wodzie.
Prosimy o przeanalizowanie oferty edukacyjnej Zespołu Szkól w Czernikowie - technikum, liceum, szkoły branżowej. Niepokoi nas i zastanawia fakt, że przygotowujemy z olbrzymim nakładem sił i środków zaplecze logistyczne i informatyczne dla naszych uczniów, a korzystają z niego głównie uczniowie okolicznych miejscowości.
Po powrocie z wakacji, w pierwszych dniach września, chcielibyśmy ustalić zasady ewentualnego powrotu do zdalnego nauczania - sprawdzić możliwości sprzętowe i logistyczne rodzin, nasze możliwości pomocy. Ustalić kontrakt, opracować nowe zasady oceniania.

Zakończenie roku klas ósmych

Na uroczystości zakończenia roku szkolnego klas ósmych 2020 i pożegnaniu absolwentów wręczono listy gratulacyjne od Rady Pedagogicznej i Dyrektora szkoły na wniosek wychowawców:
dla Pani Małgorzaty Pracowity
dla Państwa Ilony i Andrzeja Działdowskich.
Wręczono również za ponad dwudziestoletnią aktywną współpracę ze szkołą podziękowanie długoletniej przewodniczącej Rady Rodziców Pani Edycie Marchlewskiej.
W imieniu Wójta, nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia indywidualne i zbiorowe na forum ponadpowiatowym, regionalnym, wojewódzkim, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym, wręczyła Pani Sandra Grabowska. Wychowawcy z dyrektorami wręczyli nagrody od Rady Rodziców, Rady Pedagogicznej i Dyrektora.
Na koniec wręczono Kamile 2020 (sport - Lidka Stawicka, teatr - Oskar Kujawski, recytacje - Ola Pracowity, nauka - Mikołaj Głowacki, muzyka - Karolina Maćkiewicz - 5 b kl , plastyka - Luis Stepinski 7a odśpiewano hymn SP im. K. K. Baczyńskiego w Czernikowie.

Zakończenie roku klas 1-7

W pojedynczych grupach klasowych z zachowaniem reżimu odbyło się zakończenie roku. We wszystkich klasach w obecności sztandaru odśpiewano hymn, wręczono nagrody Wójta, wyróżnienia, nagrody od Rady Rodziców, Rady Pedagogicznej i Dyrektora. Na koniec w większości klas odśpiewano hymn SP Czernikowo.

Stypendia

Uczniowie klas 4-8 ze średnią 5.0 i wyższą (a w przypadku uczniów klas 7 i 8 - nawet nieco poniżej), od poniedziałku 29 czerwca 2020 r., mogą odbierać stypendia naukowe. Przyznano także stypendia sportowe i artystyczne za szczególne osiągniecia sportowe w grach zespołowych, w szachach i muzyczne.

Warsztaty teatralne online

Uczniowie klasy 3c w dniach 18-19 czerwca uczestniczyli w warsztatach teatralnych online inspirowanych spektaklem „Alicja w Krainie Czarów”. Trzecioklasiści wybrali się w podróż do krainy niesamowitych wydarzeń. Dzieci miały okazję lepiej zrozumieć świat i odkryć samego siebie. Kreatywne i twórcze spotkania prowadziły: aktorka Teatru Wilama Horzycy w Toruniu pani Mirosława Sobik oraz pedagożka pani Katarzyna Pęgowska.

Wygenerowano w sekund: 0.02
2,770,379 unikalne wizyty