Nakarm dziecko

BohaterON


Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego
wchodząca w skład Zespołu Szkół
w Czernikowie


Zaproszenie do udziału w Konsultacjach Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia

Szanowni Państwo,
Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotr Mazurek we współpracy z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem zaprasza środowiska młodzieżowe - przedstawicieli młodzieżowych rad przy JST, samorządów studenckich, samorządów uczniowskich, środowisk harcerskich, młodzieżowych organizacji pozarządowych do udziału w Wojewódzkich Konsultacjach Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia.
Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski.
Jest to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego zostaną podjęte dyskusje poświęcone sprawom najważniejszym dla młodego pokolenia Polaków. Celem Konsultacji wojewódzkich jest wypracowanie rozwiązań, zebranie opinii i pomysłów, które zostaną uwzględnione w dokumencie strategicznym.
Aby wziąć udział w wydarzeniu należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod następującym adresem: https://strategiadlamlodych5.webankieta.pl/.
Konsultacje dla województwa kujawsko-pomorskiego odbędą się 27 kwietnia br. od godz. 17:00 do godz. 20:00 poprzez platformę Webex. Link do wydarzenia zostanie przesłany osobom zarejestrowanym na wydarzenie w wyznaczonym terminie.
Ostateczny termin na wypełnienie formularza to poniedziałek (26.04.2021), do godz. 12:00.
Zapraszamy na stronę https://www.gov.pl/dlamlodych, gdzie znajdą Państwo materiały dotyczące konsultacji.
Zachęcamy do obserwowania profili Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem na portalach społecznościowych, na których będziemy informować o pracach nad Strategią na rzecz młodego pokolenia.
FB: https://www.facebook.com/RadaDialoguzMlodymPokoleniem/
TT: https://twitter.com/Rada_Dialogu
IG: https://www.instagram.com/rada_dialogu/
Zachęcamy także do nałożenia nakładki na zdjęcie profilowe na fb, dzielenia się Państwa opiniami oraz oznaczanie swojego udziału w konsultacjach za pośrednictwem hashtag`u #KonsultacjeDlaMlodych. Link do nakładki znajduje się poniżej:
www.facebook.com/profilepicframes/?selected_overlay_id=231756222012160
Zachęcamy do wzięcia udziału w konsultacjach.
Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi UMWK-P

Zaproszenie do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Zaproszenie do udziału w akcji Kilometry dla Dawida

Witajcie,
bardzo chciałbym Was zaprosić do udziału w akcji #kilometrydlaDawida (Kilometry dla Dawida Gnat). Jest to akcja organizowana przez dwóch młodych ludzi z Bydgoszczy, a do której pragnie się włączyć - i Was zaprosić - Szkoła Podstawowa w Mazowszu i Rada Rodziców przy naszej szkole. Więcej informacji na stronie www.spmazowsze.pl w zakładce aktualności.
Kręcimy kilometry dla Dawida, w jakikolwiek sposób, jak kto lubi i z częstotliwością jak kto da radę. Zbieramy fundusze dla chorego chłopca, synka naszej byłej uczennicy i wnuczka naszej koleżanki z pracy. Robimy też coś dla siebie - regularnie się ruszamy. Napiszcie, czy mogę na Was liczyć. Dziękuję.
Robert Szwajkowski

Lista

Lista dzieci przyjętych do publicznego oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Czernikowie znajduje się tutaj.

Konkurs

Zakończyły się szkolne i gminne eliminacje konkursu historycznego o Ziemi Dobrzyńskiej. Na etapie regionalnym reprezentował Szkołę i Gminę będzie Marcin Czarnecki.
O krok od sukcesu byli Mikołaj Bułakowski i Nadia Okrucińska. Gratulujemy.

AFS Polska szuka Rodzin Goszczących

Z przyjemnością informujemy, że rozpoczynamy przygotowania do nowego cyklu goszczenia 2021/22. Zwracamy się z prośbą o pomoc w poszukiwaniu Rodzin Goszczących i udostępnianie naszego ogłoszenia.
Osoby zainteresowane programem goszczenia zapraszamy też do udziału w spotkaniu online, które odbędzie się 27 kwietnia (wtorek) o godzinie 20:00.
Serdecznie zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego i udziału w spotkaniu!
Formularz rejestracyjny: https://bit.ly/39WNoVn
Dowiedz się więcej o programie goszczenia: https://bit.ly/2zHEdJk
Łączę wyrazy szacunku
Dorota Kuipers

Muzyczna Laurka dla Patrona

Z okazji 100-Lecia urodzin patrona naszej szkoły Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, zapraszamy uczniów szkoły podstawowej do wzięcia udziału w konkursie szkolnym na najlepsze i najciekawsze wykonanie hymnu szkoły "Źródło". Tu znajdziecie tekst i akompaniament do hymnu. Swoje wykonanie nagraj i wyślij do 23 kwietnia na adres mailowy jadastudio@wp.pl
Najciekawsze wykonania pojawią się na Facebooku szkoły - wysłanie filmiku jest równoznaczne ze zgodą na prezentację na Facebooku szkoły.
M. Janiszewska

Ogólnopolski konkurs literacko-fotograficzny

Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku zaprasza dzieci i młodzież z Polski do udziału w Ogólnopolskim konkursie literacko-fotograficznym "(Pod)różne historie" - "O podróżach w pandemii".
W tegorocznej edycji tematyka konkursów dotyczy podróży w rzeczywistości dotkniętej pandemią. Nadesłane prace powinny przedstawiać przeżycia, refleksje czy spostrzeżenia uczestników. Podróż może być tu pojmowana sensu stricte jako wyprawa zrealizowana w okresie pandemii przy wszystkich wynikających z sytuacji ograniczeniach lub też opis wędrówki symbolicznej – metafizycznej, podróży marzeń przeżytej w wyobraźni, w czasie, podążaniu w głąb samego siebie, poszukiwaniu „nowych lądów" w czasie ograniczeń.
Na konkurs przyjmujemy prace nadesłane z placówek oraz od osób indywidualnych.
Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych:
I kategoria: 8 – 11 lat
II kategoria: 12 – 15 lat
III kategoria: 16 lat i powyżej.
Termin nadsyłania prac na konkurs literacki upływa 29.04.2021 r.
Termin nadsyłania prac na konkurs fotograficzny upływa 9.05.2021 r.
Uroczyste podsumowanie konkursów odbędzie się on-line 28 maja 2021 roku na stronie internetowej www.mdk.bialystok.pl oraz fanpage'u placówki na Facebook'u www.facebook.com/MDK.Bialystok
Szczegółowe informacje na stronie internetowej MDK.
https://mdk.bialystok.pl/index.php/interdyscyplinarne/3195-ogolnopolski-konkurs-literacko-fotograficzny-pod-rozne-historie-o-podrozach-w-pandemii

Wielkanoc

Przesyłamy nagrodzone i wyróżnione prace uczniów w szkolnym konkursie wielkanocnym z życzeniami miłych świąt. Więcej...


Konkurs PAP: Moja ulica leży w Europie

Polska Agencja Prasowa organizuje konkurs dla uczniów „Moja ulica leży w Europie” na najciekawsze prace pokazujące, dlaczego Unia Europejska jest ważna dla Polski. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Serdecznie zapraszamy do udziału!
Wszelkie informacje znajdują się na stronie: https://europapnews.pap.pl/rusza-konkurs-pap-moja-ulica-lezy-w-europie

Projekt Baczyński 2021


Zaproszenie do udziału w konkursach

1% podatku dla SP Czernikowo

Szanowni Państwo, jeśli chcecie wspomóc naszą szkołę 1% podatku, to przy wypełnianiu zeznania podatkowego za 2020 rok, prosimy bardzo o wpisanie poniższych danych. Dziękujemy!Z okazji 100-lecia urodzin PATRONA ogłaszamy konkursy

1. Konkurs plastyczny na nowy rok - jak wyobrażam sobie NOWY ROK 2021 technika dowolna, na spczernikowo@wp.pl . do 2 stycznia 2021
2. konkurs recytatorski klas 1-3 i 4-8 , na recytację wiersza K.K. Baczyńskiego -z okazji 100-lecia urodzin Patrona - start w styczniu - po powrocie lub w systemie zdalnym- nagrania KONKURS Z NAGRODAMI
3. DLA KRZYSIA- prezentacje i interpretacje na 100 urodziny : piosenki, wiersze, występy gimnastyczne- DLA KRZYSIA- regulamin po 18 stycznia- w zależności od okoliczności covidowych
4. Konkurs plastyczny z okazji 100-LECIA urodzin K.K. Baczyńskiego 22 stycznia - prace kl.1-3 po powrocie w realu , a kl. 4-8 prawdopodobnie zdalnie' KONKURS Z NAGRODAMI- w okolicach 22 stycznia
5. Ogłaszamy RZECZY NIEPOKÓJ- wyjątkowy jubileuszowy gminny otwarty DWUDZIESTY KONKURS im. K.K. BACZYŃSKIEGO na TWÓRCZOŚĆ WŁASNĄ , dowolna: - wiersz, opowiadanie, akrostych, wspomnienia, legendy, fraszki. Do pocz. kwietnia 2021- ogłoszenie wyników w kwietniu, w okolicach święta szkoły. Z okazji stulecia urodzin - mile widziane wiersze o Baczyńskim, powstaniu warszawskim...
6. Odbędą się także
XVIII Regionalny konkurs DOBRZE ZIEMIO na interpretację wierszy poetów Regionu- ZIEMI DOBRZYŃSKIEJ- 20 marca 2021
XVII WOJEWÓDZKI KONKURS na interpretację wierszy K. K. Baczyńskiego ZNÓW WĘDRUJEMY CIEPŁYM KRAJEM - 24 kwietnia 2021

Egzamin ósmoklasisty

16 grudnia Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie zawierające wymagania egzaminacyjne obowiązujące m.in. na egzaminie ósmoklasisty.
Zawiera ono sporo zmian:
Z języka polskiego - z listy lektur obowiązkowych wykreślono Tędy i owędy Melchiora Wańkowicza
Czas trwania: 120 minut.
Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 45 punktów (5 pkt mniej niż w latach ubiegłych), w tym:
część 1: czytanie ze zrozumieniem, argumentowanie, znajomość i rozumienie utworów literackich, interpretacja tekstów kultury, znajomość zasad i posługiwanie się poprawną polszczyzną – 25 pkt (ok. 20 zadań opartych na dwóch tekstach; ok. 50 proc. zadań otwartych),
część 2: wypracowanie - 20 pkt.
Temat wypracowania do wyboru spośród dwóch: rozprawka albo opowiadanie.
W wypracowaniu uczeń może odnieść się do dowolnej lektury obowiązkowej spełniającej warunki tematu.
Z matematyki - ograniczono wymagania dotyczące działań na pierwiastkach oraz stereometrii (brył przestrzennych)
Czas trwania: 100 minut.
Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 25 punktów (5 pkt mniej niż w latach ubiegłych), w tym: 15 pkt – zadania zamknięte, 10 pkt - zadania otwarte.
Liczba zadań otwartych: 4 (w latach 2019-2020: 6).
Z języka angielskiego - z listy środków gramatycznych wykreślono czas past perfect
oraz mowę zależną
Oczekiwany średni poziom biegłości językowej, w tym zakresu środków językowych
w wypowiedziach pisemnych (w skali ESOKJ) - A2.
Czas trwania: 90 minut.
Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 55 punktów (5 pkt mniej niż w latach ubiegłych), w tym: 34 pkt - zadania zamknięte, 21 pkt - zadania otwarte.
Mniejsza liczba zadań otwartych sprawdzających umiejętność rozumienia ze słuchu, umiejętność reagowania i znajomość środków językowych oraz zadań zamkniętych sprawdzających rozumienie tekstów pisanych i znajomość środków językowych.
Szczegółowe wymagania znajdują się w załączniku.
Wygenerowano w sekund: 0.02
2,981,765 unikalne wizyty