środa, 16.01.2019

Szkoła Podstawowa
im. K.K. Baczyńskiego
w Czernikowie

List dotyczący przeciwdziałania dopalaczom
Główny Inspektor Sanitarny i Komendant Główny Policji wystosowali list dotyczący przeciwdziałania dopalaczom. Tutaj znajdziesz jego treść.
Wycieczka dla... Czyż-nie warto
W ramach podziękowań najbardziej wyróżniające się społecznie dzieci wzięły udział w wycieczce po Toruniu.
Tutaj dowiesz się więcej...

Zimowisko - zlot CZYŻ-NIE ZHP
W dniach 11-13 stycznia, w naszej szkole odbyło się zimowisko - zlot CZYŻ-NIE ZHP. Tutaj dowiesz się więcej...

Bal "Bajkowo, Kolorowo, Narodowo"
W piątek odbył się w naszej szkole bal BAJKOWO KOLOROWO NARODOWO. Tutaj dowiesz się więcej...

>
Warsztaty ekologiczno-przyrodnicze
W całej szkole odbyły się spotkania z policjantem, który poruszał temat zagrożenia cyfrowego a przede wszystkim mówił o bezpiecznym zachowaniu w czasie ferii zimowych. Tutaj dowiesz się więcej...

Konkurs "Prawa dziecka"
Nasi uczniowie : Tomasz Stankiewicz i Xawier Zalewski oraz Amelia Karpińska zdobyli nagrody i wyróżnienia w konkursie "Prawa dziecka". Tutaj dowiesz się więcej...

Halówka chłopców
10 stycznia, w Osieku n/Wisłą, odbyły się mistrzostwa powiatu toruńskiego w halówce chłopców. Tutaj dowiesz się więcej...

Koncert 100 na 100
W ramach projektu 100 na 100 Niepodległość kontynuujemy koncerty "niepodległościowe". Tutaj dowiesz się więcej...

Halówka dziewcząt
Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Czernikowie (rocznik 2006 i młodsi) reprezentowały gminę na mistrzostwach powiatu w piłce nożnej halowej. Tutaj dowiesz się więcej...

Ogłoszenie
W związku z faktem, że oddziały przedszkolne przy SP Czernikowo są placówką nieferyjną istnieje możliwość zgłoszenia dzieci do opieki w ferie zimowe (14-27 stycznia), a potem do 1 lipca i od 16 sierpnia.
Prosimy o zgłoszenia dzieci do piątku 11 stycznia.
Sukcesy muzyczne
Osiągnięcia muzyczne naszych uczniów w grudniu i styczniu: Tutaj dowiesz się więcej...

Sukcesy
W kuratoryjnym wojewódzkim konkursie przedmiotowym z chemii do finału dostała się Dorota Strychalska. Bardzo blisko była Natalia Nocna.

Uczeń Paweł Prochera po eliminacjach przeszedł do finału w wojewódzkim konkursie przedmiotowym z geografii. Dostał się również do finału wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z historii.

Janusz Szyplik z kl. 8a, po weryfikacji pracy, dostał się z 85 pkt. do finału wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z matematyki.

Uczennica kl. 8a Natalia Nocna w wojewódzkim konkursu przedmiotowym z BIOLOGII w etapie rejonowym wywalczyła udział w finale wojewódzkim.
Akcja "Podziel się Posiłkiem"
PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM to akcja przedświąteczna MAŁEGO SAMORZĄDU naszej szkoły. Tutaj dowiesz się więcej...

Spotkanie wigilijne
W dniu 20 grudnia w auli SM odbyło się spotkanie wigilijne SP Czernikowo. Tutaj dowiesz się więcej...


Wigilia Harcerska
14 grudnia harcerze z 8 DH im. Ziemi Dobrzyńskiej, 23 DH im. Szarych Szeregów, Kikoła, Osówki i Zajeziorza zasiedli do wspólnej wigilijnej wieczerzy. Tutaj dowiesz się więcej...


Konkursy kuratoryjne
Do etapu rejonowego przeszli uczniowie z biologii, geografii, historii, matematyki, chemii. Gratulujemy nauczycielom przedmiotów i uczniom (Pawłowi Procherze, Natalii Nocnej, Dorocie Strychalskiej, Januszowi Szyplikowi i Magdzie Lesińskiej) i życzymy powodzenia i przedostania się do finału.
Komunikat
Komunikat Dyrektora SP w Czernikowie w sprawie organizacji dowozu uczniów w roku szkolnym 2018/19

W związku z wątpliwościami dotyczącymi organizacji dowozu uczniów w b.r. przekazuję, że otrzymałem informację, iż uczniowie SP Czernikowo będą dowożeni w dwóch turach. Wobec powyższej wiadomości, po analizie przewidywanego planu lekcji oraz zakładanych zajęć dodatkowych i zajęć z projektu EU-geniusz, podjąłem decyzję o ustawieniu dowozów klas starszych (4-8) na godzinę 7.25, a klas młodszych (0-3) na 8.20. Było to związane z tym, że klasy starsze mają znacznie więcej godzin lekcyjnych niż klasy młodsze.

Miałem świadomość, że konsekwencje takiego układu poniosą klasy pierwsze, które mają mniej godzin niż drugie i trzecie, ale nie mogłem pozbawić klas trzecich dostępu do zajęć dodatkowych. Podobna sytuacja dotyczyła klas czwartych mających o wiele mniej zajęć niż klasy ósme i siódme. Ale dodatkowe godziny z zajęć objętych sprawdzianem kompetencji musiały się zmieścić w planie, podobnie jak zajęcia z EU-geniusza dla klas starszych.

Dzieci miały zaplanowaną opiekę w świetlicy, a w miarę możliwości, po zebraniu informacji, zaplanowano dodatkowe odwozy przez autobus i busy gminne.
Narodowe Czytanie
SP Czernikowo brała udział w Narodowym Czytaniu Przedwiośnia Żeromskiego. Tutaj dowiesz się więcej...

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BohaterON

BohaterON w Twojej Szkole
Nakarm dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
2,338,819 unikalne wizyty