środa, 04.03.2015

Szkoła Podstawowa
im. K.K. Baczyńskiego
w Czernikowie

Konkurs na projekt Senior Games
Czernikowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Edukacji, Kultury i Sportu oraz Uczniowski Klub Sportowy Comets ogłaszają konkurs na projekt awersu pamiątkowego medalu Senior Games Czernikowo 2015. Tutaj dowiesz się więcej.
1% podatku dla SP Czernikowo
Możesz wspomóc Szkołę Podstawową im. K.K. Baczyńskiego w Czernikowie przekazując 1% swojego podatku, w ramach rozliczeń PIT za 2014 rok, na Toruńskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole (KRS 0000121592), które przekaże go naszej szkole.
Chcąc przekazać część podatku na pomoc placówkom oświatowym za pośrednictwem Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole należy wpisać:
w części "I":
- w rubryce 131 nr KRS - 0000121592 Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole
- w rubryce 132 kwotę odpisu 1% od podatku;
w części "J":
- w rubryce 133 nazwę placówki oświatowej i jej adres, gdzie podatnik poleca Toruńskiemu Stowarzyszeniu Pomocy Szkole przekazać odpowiednią kwotę odpisu na konkretny cel. Ta informacja jest bardzo ważna, ponieważ ułatwia przekazanie środków dla danej placówki oświatowej.
- w rubryce 134 podatnik w kwadracie stawia X.
Tutaj znajduje się program, który automatycznie rozliczy należny podatek za rok 2014 i dokona wyliczenia odpisu 1% dla wybranej placówki oświatowej.


Zjazd wszystkich roczników
W związku ze 150-rocznicą istnienia SZKOŁY PODSTAWOWEJ W CZERNIKOWIE zapraszamy wszystkich absolwentów szkoły na zjazd wszystkich roczników w dniu 24 kwietnia (piątek) na godzinę 14.00. Odbędzie się krótka prezentacja o szkolnictwie i część artystyczna uczniów i absolwentów, obiad, zwiedzanie wystaw oraz spotkanie przy muzyce i rozmowy w kuluarach. Koszt zjazdu ustalamy na 25 zł. Zapewniamy obiad, gadżety okolicznościowe, publikację (150 str.) o szkolnictwie w Czernikowie i okolicy, poczęstunek. Zapraszamy do powiadamiania znajomych z roczników i klas. Informacje będą się znajdowały również na stronie internetowej szkoły i gminy. Rezerwacji miejsc i wpłaty można dokonywać do dnia 17 kwietnia w sekretariacie SP lub na konto szkoły: z informacją (Imię i nazwisko, rocznik) na mail: spczernikowo@wp.pl.
150-lecie szkoły
Rocznica będzie obchodzona w okolicach Święta Patrona (26 rocznica nadania imienia). Zaczynamy 22 kwietnia 2015 od rajdu z PTTK w 15 rocznicę otwarcia szlaku rowerowego z okazji 150-lecia szkolnictwa, który łączy się z Dniem Ziemi i Świętem Lasu. 23 kwietnia będą tradycyjne 3 MINUTY dla klasy o Puchar Dyrektora SP Czernikowo i akademia dla klas młodszych. Następnego dnia czyli 24 kwietnia odbędą się główne uroczystości rocznicowe połączone z akademią i prezentacją multimedialną z udziałem pocztów sztandarowych, zaproszonych gości, instytucji współpracujących ze szkołą, przyjaciół szkoły. Po południu odbędzie się krótka akademia, prezentacja na stupięćdziesięciolecie i zjazd wszystkich roczników. Tutaj dowiesz się więcej...
Dyktando ortograficzne
W dniu 19 marca odbędzie się comiesięczne dyktando ortograficzne dla klas IV-VI. Tutaj znajdziesz treść dyktanda.
CZYŻ-nie warto - wypad do Torunia
Toruń od innej strony - wyjazd z Czyż-nie warto zostać św. Mikołajem. Tutaj dowiesz się więcej...
Konkurs plastyczno-ekologiczny
Zapraszamy do udziału w X edycji konkursu plastyczno-ekologicznego z cyklu "PRZESTRZENIE PRZYRODY". Tutaj dowiesz się więcej.
XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem ogłasza XIII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego. Tutaj dowiesz się więcej.
Wyjazd do Białki Tatrzańskiej
W galerii znajdują się zdjęcia z wyjazdu nauczycieli i pracowników szkoły na narty do Białki Tatrzańskiej.
Zimowisko
W ramach ferii ŚLADY NATURY I KULTURY (a więc i historii) spotkaliśmy się z myśliwymi w programie MYŚLIWI DZIECIOM, poszukiwaliśmy śladów zwierząt, odbył się turniej drużyn zaprzyjaźnionych z księstwa gniewkowskiego i ziemi dobrzyńskiej, zagadki, dramy, piosenki i pląsy, poznaliśmy zabytki gminy i historię szkoły na 150-lecie. Tutaj dowiesz się więcej...
Konkurs pt. "Dziennik małego powstańca"
Zespół Szkół Nr 24 w Toruniu ogłasza II edycję międzyszkolnego konkursu pt. "Dziennik małego powstańca" dzieci i młodzież w Powstaniu Warszawskim 1944 r. Tutaj dowiesz się więcej.
Darowizna do 6%
Informujemy, że osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą przekazać dla szkoły darowiznę w wysokości do 6% od osiągniętego dochodu. Tutaj dowiesz się więcej.
Kryteria sukcesu dla kl. 6a/6c
Kryteria sukcesu z historii dla klas 6a/6c znajdują się tutaj.
Dni Przyjaciół Lasu
W ramach Dni Przyjaciół Lasu przygotowaliśmy cztery konkursy edukacyjne dla różnych grup wiekowych.
Uczniów zapraszamy do udziału w:
konkursie rysunkowym "Bajkowy Las"
dla przedszkolaków
konkursie rysunkowym "Drzewa Naszych Lasów"
dla uczniów klas I-III szkół podstawowych
Oprócz udziału w konkursach zachęcamy Państwa do organizacji w dniach 20 - 25 kwietnia 2015
lokalnych obchodów "Dni Przyjaciół Lasu".
Aby przyłączyć się do akcji "Dni Przyjaciół Lasu" należy wypełnić
Formularz Zgłoszeniowy
hasło do formularza: DPL2015
Wszelkie pytania i uwagi prosimy kierować na adres e-mail: kontakt@przyjacielelasu.org.pl oraz pod tel. (22) 621 11 26
Pozdrawiamy
Towarzystwo Przyjaciół Lasu
Akcja zbierania nakrętek
Wychowawcy i uczniowie klas 0-6
Rozszerzamy akcję zbierania plastikowych nakrętek na całą szkołę. Prosimy o przygotowanie pojemnika kartonowego na nakrętki i umieszczenie go w każdej klasie. Zebrane nakrętki przekażemy odpowiedniej firmie recyklingowej, a otrzymane pieniądze trafią do Fundacji "DOROTKOWO" z Torunia. Nasza akcja pomoże leczyć i ratować chore dzieci. Każda klasa otrzyma pamiątkowy dyplom, a klasa, która zbierze najwięcej kilogramów nakrętek dostanie słodką nagrodę. Akcja trwa do końca marca 2015 r.
Zbieramy wszelkiego rodzaju plastikowe nakrętki po napojach, kosmetykach, lekarstwach, chemii gospodarczej itp. Nakrętki muszą być czyste, bez naklejek itp.
ODKRĘĆ I WRZUĆ! POMOŻESZ CHORYM DZIECIOM!

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Informator szkolnictwo.pl

Szkolnictwo
Nakarm głodne dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
Licznik odwiedzin
935,099 unikalne wizyty