Czwartek, 02.04.2020

Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego
w Czernikowie

Kujawsko-Pomorska e-Szkoła
Od poniedziałku (16/03/2020) rusza Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Codziennie będziemy transmitować zajęcia przygotowujące do matury (3 godziny lekcyjne) i zajęcia dla szkół podstawowych przygotowujące do egzaminu 8-klasisty (od wtorku 17/03/2020).
Oto linki do transmisji:
Youtube:
https://www.youtube.com/channel/UCXkeiZ2i3F_LeVnvjj4a07Q?view_as=subscriber
Facebook:
https://www.facebook.com/KujawskoPomorskaeSzkola
Iinformacja dla Rodziców i Uczniów
Szanowni Państwo,
Kochani Uczniowie.

Jesteśmy po spotkaniu RP - zdalnym i po konsultacjach z Radą Rodziców i organem nadzorującym oraz organem prowadzącym. Nie znając dokładnie terminu ukończenia zdalnej edukacji dokonujemy zmian.
Od poniedziałku następuje powolna zmiana organizacji pracy szkoły w związku ze zdalną edukacją.
Szkoły ponadpodstawowe przechodzą - posiadając dziennik elektroniczny na platformę moodle - z zachowaniem pozytywnych innych środków komunikacji wzajemnej.
SP- OP i klasy I-III będą korzystały z środków komunikacji wypracowanych przez nauczycieli z rodzicami i uczniami, platformami, sms, telefonami, portalami społecznościowymi powoli wprowadzając dziennik elektroniczny.
SP-IV-VIII będą korzystały również z wypracowanych środków komunikacji wypracowanych przez nauczycieli z uczniami wprowadzając dziennik elektroniczny i przechodząc na komunikację przez dziennik elektroniczny i maile bezpośrednie. Pojawią się w dzienniku oceny z II półrocza. Będziemy też uczyć się przez platformę moodle. Prosimy o pomoc uczniom i cierpliwość- wszyscy się uczymy.

Zapraszamy uczniów do pracy codziennej i chętnych do konkursów - literackich, plastycznych, świątecznych.
Prosimy o pomoc w zorganizowaniu zaplecza dla uczniów do lekcji zdalnych (internet, komputer, laptop, smartfon, I-pad itd), informacje do wychowawców o możliwościach odbioru lekcji i informacji zdalnych, informacje o braku internetu czy komputera i propozycji innej pracy.
Komunikat
Szanowni Rodzice i Uczniowie!
W obecnej sytuacji przeciążenia serwerów i łącz wszyscy borykamy się z podobnymi problemami: zacinanie się Internetu, wolno działająca poczta itp. Starajmy się zachować spokój i pogodę ducha, nie dajmy się ponosić niepotrzebnym emocjom. Najważniejsze jest Wasze (i nasze) zdrowie fizyczne oraz psychiczne.

https://www.facebook.com/beatkom/photos/fpp.121157471349759/1641088932689931/?type=3&theater

https://expressbydgoski.pl/vulcan-i-librus-nie-dzialaja-alarmuja-nauczyciele-i-uczniowie-jak-dzisiaj-oswiadczenie-szkolne-dzienniki-elektroniczne-sa/ar/c1-14878571?fbclid=IwAR0yR6bQLzS99QXkescnhrcJDRCqld_FqzTP10bhe5JelvfQnQg_xhHrfOM

WF Online dla uczniów
Zapraszamy uczniów na bezpłatne zajęcia wf online prowadzone przez trenerów Adama Zagórskiego i Jacka Czeczota.

Materiały edukacyjne dla uczniów
Drodzy Uczniowie,
w związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych prosimy o samodzielną pracę w domu. Proponujemy materiały edukacyjne przygotowane przez Waszych nauczycieli, które znajdziecie tutaj.
Komunikat dla Rodziców i Uczniów
Szanowni Rodzice i Uczniowie
Z dniem 25 marca 2020 przechodzimy oficjalnie zgodnie z rozporządzeniem MEN na zdalne nauczanie.
Nauczyciele szkół ponadpodstawowych przeszli na dziennik elektroniczny i platformę moodle. Przez dziennik elektroniczny zostali poinformowani uczniowie ( i ich rodzice) o zmianie trybu pracy i ustalono sposób komunikowania się z rodzicami i uczniami oraz sposób konsultacji.
Natomiast szkoły podstawowe także będą kontynuować formy wypracowane przez ostatnie dwa tygodnie a potem uczniowie szczególnie od klas 4-8 będą przechodzić stopniowo na platformę edukacyjną moodle i prawdopodobnie dziennik elektroniczny.
Na razie komunikacja z rodzicami odbywać się będzie przez stronę szkoły i za pośrednictwem wychowawców (i nauczycieli przedmiotu). Tak samo można zgłaszać uwagi i prowadzić konsultacje.
Na razie klasy 0-3 będą opierały się na wypracowanych wcześniej metodach pracy zdalnej.
Prosimy o podanie maili do uczniów wychowawcom w celu podłączenia uczniów do moodle. Prosimy też o informację dotyczącą dostępu do internetu, posiadania laptopa przez dziecko (do samodzielnej pracy, czy na 2-3 osoby) czy tylko smatfona, itp...
Dziękujemy za dotychczasową współpracę. Prosimy zgłaszać uwagi przez wychowawców i Radę Rodziców.
Dla nas to również jest nowe wyzwanie, prosimy o spokój, cierpliwość i wyrozumiałość. Uczymy się razem. Uczymy się również na błędach.
Życzymy zdrowia i prosimy dzieciom przekazać, że praca jest ważna ale bardzo ważna jest komunikacja z nauczycielem i ze sobą nawzajem, zachowanie pozytywnych relacji i spokoju.
Rekrutacja
Zapraszamy rodziców dzieci, które w roku 2020/2021 przystąpią do rekrutacji do zapisów elektronicznych do oddziałów przedszkolnych oraz klasy pierwszej w SP Czernikowo. Dzieci, które będą kontynuować naukę w oddziałach przedszkolnych również muszą mieć złożoną deklarację o kontynuacji wychowania przedszkolnego. Wypełnione skany wniosków przysyłać na adres spczernikowo@wp.pl do dnia 8.04.20 r. Ważne jest, aby w każdym przypadku podany był aktualny numer tel. do rodzica/opiekuna prawnego kandydata. Tutaj znajduje się zarządzenie w tej sprawie.
Materiały Moniki Kluzy
Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji w kraju chcemy Wam przesłać bezpłatne propozycje do nauczania ON - LINE. Nasze materiały, mogą przydać się również rodzicom do pracy w domu z dziećmi.
Chcemy Was zapewnić, że dostępne przez nas filmy i teledyski na Oficjalnym Kanale na YouTube Centrum Edukacji Artystycznej Muzylek Moni są do Państwa dyspozycji.
Pamiętajcie również o podawaniu źródła pochodzenia muzyki, autorów i tytułów płyt.
Cieszymy się, że nasza muzyką jest dla Was pomocą w tym trudnym czasie. Jest nam niezmiernie miło, że możemy pracować i tworzyć dla Was.
Wolne Lektury - prośba o wsparcie działań biblioteki
Szanowni Państwo,
Wolne Lektury (www.wolnelektury.pl) to darmowa biblioteka internetowa istniejąca w polskim internecie od 2007 roku. Naszą misją jest obniżanie barier dostępu do wiedzy i docieranie z literaturą tam, gdzie trudno ją dostać w formie fizycznej, papierowej. W 2019 r.. z naszych zasobów skorzystało 5,9 mln użytkowników, a strona została odwiedzona prawie 21 mln razy. Jesteśmy największym i najważniejszym dostawcą bezpłatnych lektur szkolnych - także na potrzeby serwisów uruchomionych przez podmioty publiczne.

Konkurs Literacki
SP im. K. K. Baczyńskiego w Czernikowie we współpracy z Urzędem Gminy i Stowarzyszeniem "Czyż-nie" ogłaszają:
XVII GMINNY otwarty KONKURS LITERACKI im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego "RZECZY NIEPOKÓJ". Tutaj dowiesz się więcej...
Konkurs
Ten rok jest rokiem Ludwika van Beethovena. W związku z tym ogłaszamy, dla zainteresowanych (a szczegónlie osób klas 7 i 8 uczących się j. niemieckiego), konkurs na najciekawszą pracę plastyczną, prezentację na temat tegoż kompozytora. Na prace czekamy do świąt.
Tytuł konkursu: Rok 2020 rokiem Ludwika van Beethovena/2020 Jahr des Ludwik van Beethovens.
prace prosimy przesyłać na mail: wogor11@onet..pl
Moja walka z koronawirusem
Praca Nadii Dobrzyńskiej z klasy 5b.
Konkurs fotograficzny
"Kujawsko-pomorskie – przyroda i architektura" – konkurs fotograficzny
Wojewoda Kujawsko-Pomorski zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu fotograficznego pn. "Kujawsko-pomorskie – przyroda i architektura".
Prace fotograficzne (nie więcej niż 15 prac) można przesyłać za pośrednictwem strony internetowej Konkursu: http://konkursfoto.bydgoszcz.uw.gov.pl/ do 6 maja 2020 r. Spośród zgłoszonych fotografii zostanie wyłonionych do 220 prac, które w sposób najciekawszy przedstawiać będą piękno przyrody i architektury regionu Kujaw i Pomorza. Mile widziane są również prace o tematyce łączącej oba wątki, pokazujące elementy architektury na tle otaczającej przyrody lub pokazujące wpływ przyrody na krajobraz architektoniczny.
Zwieńczeniem konkursu będzie przyznanie nagród rzeczowych oraz umieszczenie zwycięskich fotografii i nazwisk laureatów w publikacjach Wojewody Kujawsko-Pomorskiego – albumie i kalendarzu.
Szczegóły i warunki uczestnictwa określa regulamin dostępny na stronie internetowej Konkursu: http://konkursfoto.bydgoszcz.uw.gov.pl/?p=109 lub na stronie internetowej Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy w zakładce „Konkursy Wojewody": https://www.gov.pl/web/uw-kujawsko-pomorski/konkursy-wojewody.
Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie!
Szkolenie RP
W dniu 11 marca odbyło się zebranie Rady Pedagogicznej  poświęcone między innymi decyzji o  odwołaniu zajęć. Tutaj dowiesz się więcej...

Konkurs "Dobrze ziemio"
Odbyły się eliminacje szkolne do regionalnego konkursu "Dobrze, ziemio..." Tutaj dowiesz się więcej...

Halówka
07.03.20 r. rozegrano zawody gminne w piłce halowej chłopców. Tutaj dowiesz się więcej...

WAŻNY KOMUNIKAT
Zgodnie z rekomendacją MEN z dn. 27 lutego b.r. w zakresie profilaktyki zdrowotnej, przypominamy dzieciom w naszej szkole wszelkie procedury związane z przestrzeganiem higieny. W widocznych miejscach w budynku wywiesiliśmy instrukcję dotyczącą mycia rąk oraz przypominamy o innych zasadach dotyczących higieny osobistej. Nauczyciele na lekcjach przeprowadzają pogadanki o zagrożeniach chorobami wirusowymi.
Wojewódzki Konkurs Recytatorski
28 lutego 2020 roku w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbył się XX Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Poświęconej F. Chopinowi i Muzyce. Tutaj dowiesz się więcej...

1% podatku dla SP Czernikowo
Szanowni Państwo, jeśli chcecie wspomóc naszą szkołę 1% podatku, to przy wypełnianiu zeznania podatkowego za 2019 rok prosimy bardzo o wpisanie poniższych danych. Dziękujemy!Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nakarm dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
BohaterON

BohaterON w Twojej Szkole
2,682,383 unikalne wizyty