Sobota, 28.03.2015

Szkoła Podstawowa
im. K.K. Baczyńskiego
w Czernikowie

Plan dowozów w dniu egzaminu kl. 6
Plan dowozów w dniu 1 kwietnia znajduje się tutaj.

Marzanna klasy 3 c
W tym roku klasa 3 c zrobiła 12 kukiełek Marzanny. Zdobyliśmy 5 nagród. Gratulacje - wychowawczyni: Iwona Graczyk.
Dzień Wiosny
Z małym opóźnieniem ale za to z wielką fetą obchodziliśmy dzień wiosny. Tutaj dowiesz się więcej...

Zespół Pikolo w Koninie
Międzyszkolny Zespół Wokalny PIKOLO z powodzeniem przebrnął ogólnopolskie eliminacje i w połowie czerwca wystąpi w 36. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. Tutaj dowiesz się więcej...
Światowy Dzień Wody
Myślimy globalnie, działamy lokalnie!
22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Wiele ciekawych informacji o wodzie i porad jak oszczędzać H2O w naszych domach znajdziecie w bibliotece oraz na polecanych przez nas stronach:
www.domplusdom.pl/mebel/jak-codziennie-oszczedzac-wode
www.swiatowydzienwody.pl
www.zaadoptujrzeke.pl/pl/dzialania/swiatowy-dzien-wody
www.pah.org.pl/swiatowy_dzien_wodyKonkurs recytatorski "Dobrze Ziemio"
W sobotę 21 marca 2015 r. odbyła się IX edycja regionalnego konkursu recytacji poezji dobrzyńskiej dla uczniów małej ojczyzny i okolic DOBRZE ZIEMIO. Tutaj dowiesz się więcej...
Szkolny konkurs fotograficzny
PRZYPOMINAMY
że w kwietniu po świętach upływa termin SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
MOJA FOTOGRAFIA ZWIERZAKA
inspirowanego zdjęciami zwierząt leśnych Pana Adriana Podlaszewskiego i opowiadaniami myśliwych (P. Sławka Sacharuka i Pana Jana Kasprowicza) o zwierzętach.
Zadaniem jest zrobienie od jednego do kilku (cyklu ) zdjęć zwierzęcia bądź zwierząt najlepiej leśnych lub polnych (królik, kuropatwa, zając, bażant i łoś, dzik, jeleń, sarna, ptaki ......) (w ostateczności - na wyróżnienie - mogą być domowe)
Zdjęcia trzeba podpisać i określić jakie zwierzę, gdzie i kiedy zostało wykonane można wywołać można wydrukować
(dpopuszczalne jest również przesłanie mailem na spczernikowo@wp.pl z dopiskiem MOJA FOTOGRAFIA ZWIERZAKA
Konkurs plastyczny
Konkurs plastyczny dla uczniów klas 0-3 pod hasłem: "Moc zabawy w warzywach i owocach z Lubawy". Tutaj dowiesz się więcej.
Konkurs literacki "Rzeczy Niepokój"
SP im. K.K.Baczyńskiego w Czernikowie we współpracy z Urzędem Gminy i Stowarzyszeniem „Czyż-nie” ogłaszają:
XII GMINNY otwarty KONKURS LITERACKI im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego "RZECZY NIEPOKÓJ". Tutaj dowiesz się więcej.
Rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego
W miesiącu marcu br. rozpoczyna się rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego w SP Czernikowo na rok szkolny 2015/2016. Wnioski i deklaracje przyjmowane są w Sekretariacie w SP w Czernikowie przez cały marzec 2015 r. Tutaj dowiesz się więcej.
1% podatku dla SP Czernikowo
Możesz wspomóc Szkołę Podstawową im. K.K. Baczyńskiego w Czernikowie przekazując 1% swojego podatku, w ramach rozliczeń PIT za 2014 rok, na Toruńskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole (KRS 0000121592), które przekaże go naszej szkole.
Chcąc przekazać część podatku na pomoc placówkom oświatowym za pośrednictwem Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole należy wpisać:
w części "I":
- w rubryce 131 nr KRS - 0000121592 Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole
- w rubryce 132 kwotę odpisu 1% od podatku;
w części "J":
- w rubryce 133 nazwę placówki oświatowej i jej adres, gdzie podatnik poleca Toruńskiemu Stowarzyszeniu Pomocy Szkole przekazać odpowiednią kwotę odpisu na konkretny cel. Ta informacja jest bardzo ważna, ponieważ ułatwia przekazanie środków dla danej placówki oświatowej.
- w rubryce 134 podatnik w kwadracie stawia X.
Tutaj znajduje się program, który automatycznie rozliczy należny podatek za rok 2014 i dokona wyliczenia odpisu 1% dla wybranej placówki oświatowej.


Zjazd wszystkich roczników
W związku ze 150-rocznicą istnienia SZKOŁY PODSTAWOWEJ W CZERNIKOWIE zapraszamy wszystkich absolwentów szkoły na zjazd wszystkich roczników w dniu 24 kwietnia (piątek) na godzinę 14.00. Odbędzie się krótka prezentacja o szkolnictwie i część artystyczna uczniów i absolwentów, obiad, zwiedzanie wystaw oraz spotkanie przy muzyce i rozmowy w kuluarach. Koszt zjazdu ustalamy na 25 zł. Zapewniamy obiad, gadżety okolicznościowe, publikację (150 str.) o szkolnictwie w Czernikowie i okolicy, poczęstunek. Zapraszamy do powiadamiania znajomych z roczników i klas. Informacje będą się znajdowały również na stronie internetowej szkoły i gminy. Rezerwacji miejsc i wpłaty można dokonywać do dnia 17 kwietnia w sekretariacie SP lub na konto szkoły: 50 9537 0000 0030 0533 2000 0002, z informacją (Imię i nazwisko, rocznik) na mail: spczernikowo@wp.pl.
150-lecie szkoły
Rocznica będzie obchodzona w okolicach Święta Patrona (26 rocznica nadania imienia). Zaczynamy 22 kwietnia 2015 od rajdu z PTTK w 15 rocznicę otwarcia szlaku rowerowego z okazji 150-lecia szkolnictwa, który łączy się z Dniem Ziemi i Świętem Lasu. 23 kwietnia będą tradycyjne 3 MINUTY dla klasy o Puchar Dyrektora SP Czernikowo i akademia dla klas młodszych. Następnego dnia czyli 24 kwietnia odbędą się główne uroczystości rocznicowe połączone z akademią i prezentacją multimedialną z udziałem pocztów sztandarowych, zaproszonych gości, instytucji współpracujących ze szkołą, przyjaciół szkoły. Po południu odbędzie się krótka akademia, prezentacja na stupięćdziesięciolecie i zjazd wszystkich roczników. Tutaj dowiesz się więcej...
Konkurs plastyczno-ekologiczny
Zapraszamy do udziału w X edycji konkursu plastyczno-ekologicznego z cyklu "PRZESTRZENIE PRZYRODY". Tutaj dowiesz się więcej.
XIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skępem ogłasza XIII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Gustawa Zielińskiego. Tutaj dowiesz się więcej.
Darowizna do 6%
Informujemy, że osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą przekazać dla szkoły darowiznę w wysokości do 6% od osiągniętego dochodu. Tutaj dowiesz się więcej.
Kryteria sukcesu dla kl. 6a/6c
Kryteria sukcesu z historii dla klas 6a/6c znajdują się tutaj.
Dni Przyjaciół Lasu
W ramach Dni Przyjaciół Lasu przygotowaliśmy cztery konkursy edukacyjne dla różnych grup wiekowych.
Uczniów zapraszamy do udziału w:
konkursie rysunkowym "Bajkowy Las"
dla przedszkolaków
konkursie rysunkowym "Drzewa Naszych Lasów"
dla uczniów klas I-III szkół podstawowych
Oprócz udziału w konkursach zachęcamy Państwa do organizacji w dniach 20 - 25 kwietnia 2015
lokalnych obchodów "Dni Przyjaciół Lasu".
Aby przyłączyć się do akcji "Dni Przyjaciół Lasu" należy wypełnić
Formularz Zgłoszeniowy
hasło do formularza: DPL2015
Wszelkie pytania i uwagi prosimy kierować na adres e-mail: kontakt@przyjacielelasu.org.pl oraz pod tel. (22) 621 11 26
Pozdrawiamy
Towarzystwo Przyjaciół Lasu
Akcja zbierania nakrętek
Wychowawcy i uczniowie klas 0-6
Rozszerzamy akcję zbierania plastikowych nakrętek na całą szkołę. Prosimy o przygotowanie pojemnika kartonowego na nakrętki i umieszczenie go w każdej klasie. Zebrane nakrętki przekażemy odpowiedniej firmie recyklingowej, a otrzymane pieniądze trafią do Fundacji "DOROTKOWO" z Torunia. Nasza akcja pomoże leczyć i ratować chore dzieci. Każda klasa otrzyma pamiątkowy dyplom, a klasa, która zbierze najwięcej kilogramów nakrętek dostanie słodką nagrodę. Akcja trwa do końca marca 2015 r.
Zbieramy wszelkiego rodzaju plastikowe nakrętki po napojach, kosmetykach, lekarstwach, chemii gospodarczej itp. Nakrętki muszą być czyste, bez naklejek itp.
ODKRĘĆ I WRZUĆ! POMOŻESZ CHORYM DZIECIOM!

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Informator szkolnictwo.pl

Szkolnictwo
Nakarm głodne dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
Licznik odwiedzin
949,227 unikalne wizyty