Piątek, 26.04.2019

Szkoła Podstawowa
im. K.K. Baczyńskiego
w Czernikowie

informacja ważna
Z wielu powodów podanych przez związki zawodowe strajk zostaje zawieszony od soboty.
W poniedziałek 29 kwietnia zapraszamy do szkoły - do nauki wg planu. Mamy nadzieję, że uczniowie mając świadomość, że uczą się dla siebie wykorzystali czas strajku na wypoczynek, refleksję, zabawę ale i czytanie - naukę. Postaramy się sprawnie nadrobić tydzień bez lekcji w szkole. Przed nami - najpóźniej 16 lub 17 maja - oceny przymiarkowe i spotkania z rodzicami, które będziemy chcieli przeznaczyć - nie tylko na oceny przymiarkowe, na refleksje dotyczące egzaminów, oświaty, strajku, programu nauczania, postaw nauczycieli, dzieci, rodziców.
Do zobaczenia
Uroczystość 30-lecia
W związku z zaistniałą sytuacją informujemy, że konkursy plastyczny,recytatorski oraz poetycki i literacki (Rzeczy niepokój) nie zostaną podsumowane podczas uroczystości z okazji 30-lecia nadania imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego SP w Czernikowie w dniu 26 kwietnia 2019. Uroczystość przenosimy na 31 maja, na piątek przed zjazdem wszystkich roczników na 30-lecie. Jednocześnie przypominamy o zbliżającym się terminie zamknięcia zapisów na zjazd w dniu 1 czerwca. Zapraszamy serdecznie.
Akcja pomocy
W związku z podjętą akcją pomocy w operacji oczka naszej uczennicy z oddziału przedszkolnego informujemy, że ze sprzedaży gadżetów i akcji dyngusowej ("chodzenie z kogutkiem" w lany poniedziałek i wtorek) grupy artystycznej CZYŻ-nie, udało nam się uzyskać dzięki zaangażowaniu rodziców, dzieci i sponsorów, ponad 1 000 złotych. Można też wpłacić na konto: siepomaga.pl/julka-biernat

Zmiana terminu konkursu
W związku ze strajkiem przełożono termin II etapu Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego Dla Najmłodszych "The Champions" pod honorowym patronatem Kuratora Oświaty, na 18.05.2019 r. godz.9.00.
List do mieszkańców
Nauczyciele i pracownicy szkół gminy Czernikowo, biorący udział w akcji strajkowej, wystosowali list do mieszkańców. Tutaj znajdziesz jego treść.
Puchar Europy w karate
Zawodnicy klubowi i uczniowie naszej szkoły brali udział z powodzeniem w Pucharze Europy w Karate. Tutaj dowiesz się więcej...

Odwołany konkurs Znów wędrujemy ciepłym krajem...
Z przykrością informuję, że z powodu braku porozumienia rządu ze związkami zawodowymi i kontynuacji strajku odwołuję 13 konkurs recytacji poezji K.K. Baczyńskiego " Znów wędrujemy ciepłym krajem", który miał się odbyć w dniu 13 kwietnia 2019 roku.
Przepraszamy uczestników i nauczycieli.
Przypuszczalny termin przeprowadzenia konkursu to sobota 11 lub 18 maja. Będzie informacja na stronie. Tutaj znajdziesz regulamin konkursu.
Dariusz Chrobak
Otwarty Konkurs Graffiti
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czernikowie informuje, że z przyczyn niezależnych od Organizatora konkurs graffiti zostaje przełożony na inny termin. Szczegóły w regulaminie.
Zapraszamy gorąco do udziału!


Wycieczka Czyż-nie
W ramach nagrody w kweście Czyż-nie warto... klasa 2b z fr 3b wzięła udział w wycieczce do Torunia Tutaj dowiesz się więcej...

Konkurs recytatorski "Znów wędrujemy ciepłym krajem"
Konkurs "Znów wędrujemy ciepłym krajem" - dla klas 1-3. Konkurs interpretacji wierszy naszego Patrona. Tutaj dowiesz się więcej...

WODA PEŁNĄ PARĄ
Od 1 kwietnia (i to nie jest prima aprilis) w SP Czernikowo jest woda przepływowa z filtrami do picia w nowszej i starszej części szkoły. Wystarczy wziąć z sobą mały kubek lub buteleczkę. Zapraszamy.
Zjazd absolwentów
Zapraszamy na bal absolwentów wszystkich roczników z okazji 30-lecia nadania imienia w dniu 1 czerwca 2019 roku z udziałem Rady Rodziców. Koszt zjazdu i balu - 50 zł (obiad, gadżety reklamowe, wiejski i zimny stół, ciepły poczęstunek, zespoły muzyczne Retro i Bobrowiacy).
Program- uproszczony: spotkanie w SP Czernikowo ok. 14.00 - przywitanie, występ, hymn szkoły, rozdanie programu i mapki, szkoła otwarta, zwiedzanie, spotkania roczników w klasach, wystawy, obiad w stołówce szkolnej, ok 15.30 - aula Szkoły Muzycznej - prezentacja CD o szkole, występy artystyczne, ok 16.30 - otwarcie balu w Wiejskiej Świetlicy- remizie OSP, polonez, RETRO- z naszymi absolwentami.
Wpłaty z imieniem, nazwiskiem (też panieńskim), rocznikiem prosimy wpłacać do 26 kwietnia na konto: 98 9537 0000 2114 0030 0533 0003
1% podatku dla SP Czernikowo
Zapraszamy rodziców i nauczycieli do podzielenia się kwotą 1% podatku z PIT ze szkołą swoich pociech za pośrednictwem TSPS Toruń.
Ostatnie (razem ze środkami z ubezpieczenia) przeznaczyliśmy częściowo na dodatkowy monitoring i tablice korkowe do klas i korytarzy oraz zakup magnetofonów.
Przydałoby się zakupić tablicę interaktywną dla klas starszych: ale to jest koszt kilku tysięcy złotych.
Chcąc przekazać część podatku na pomoc placówkom oświatowym za pośrednictwem Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole należy wpisać:
w części "J":
- w rubryce 123 nr KRS - 0000121592 Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole
- w rubryce 124 kwotę odpisu 1% od podatku;
w części "K":
- w rubryce 125 nazwę placówki oświatowej i jej adres, gdzie podatnik poleca Toruńskiemu Stowarzyszeniu Pomocy Szkole przekazać odpowiednią kwotę odpisu na konkretny cel. Ta informacja jest bardzo ważna, ponieważ ułatwia przekazanie środków dla danej placówki oświatowej.
- w rubryce 126 podatnik w kwadracie stawia X.


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BohaterON

BohaterON w Twojej Szkole
Nakarm dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
2,421,949 unikalne wizyty