Czwartek, 02.04.2020
Wolne Lektury - prośba o wsparcie działań biblioteki
Dostarczanie lektur szkolnych w najwyższej jakości opracowaniu i odpowiadanie na potrzeby czytelników to nie lada wyzwanie. W ostatnich dniach odnotowaliśmy ponad dwukrotnie większy ruch na stronie, co jest związane z obecną sytuacją. Od poniedziałku notujemy ponad 100 tysięcy odwiedzin biblioteki dziennie (!). Z całą pewnością wśród czytelników są uczniowie Państwa szkoły. Aby sprostać nowym potrzebom musimy stale pracować nad stroną, aplikacją mobilną oraz publikować kolejne pozycje książkowe.
Niestety, realizacja naszej misji jest zagrożona. W 2020 roku nie otrzymaliśmy dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na prowadzenie dalszej działalności. Nie mamy żadnego wsparcia ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej ani Ministerstwa Cyfryzacji. W tej sytuacji dalsze istnienie Wolnych Lektur jest zagrożone. W związku z tym postanowiliśmy zwrócić się do Państwa z apelem o wsparcie. Jako organizacja pożytku publicznego przyjmujemy darowizny na prowadzenie naszej działalności. Dzisiaj 305 osób wspiera nas regularnymi, miesięcznymi wpłatami - ale to wciąż za mało, żeby móc dalej funkcjonować. Szacujemy, że już przy 1000 wspierających nas stale osób biblioteka uzyska finansową stabilność. Dlatego też będziemy ogromnie wdzięczni, jeśli zechcą Państwo przekazać naszą prośbę o wsparcie rodzicom uczniów i uczennic Państwa szkoły. Każda, nawet najmniejsza comiesięczna darowizna jest ogromnie ważna nie tylko dla nas, ale przede wszystkim dla wszystkich uczniów i uczennic, którzy na co dzień korzystają z zasobów Wolnych Lektur. Wszystkie informacje dotyczące możliwości wsparcia nas znajdują się na naszej stronie internetowej: https://wolnelektury.pl/towarzystwo/.
Chcemy podkreślić, że można nas wesprzeć także wpłatą jednorazową, ale to wpłaty regularne dają niezbędną bibliotece przewidywalność działania. Dlatego namawiamy na nawet bardzo małe kwoty, ale za to co miesiąc.
Jeśli będą mieli Państwo jakieś pytania i wątpliwości, to zapraszamy do kontaktu: wolnelektury@nowoczesnapolska.org.pl.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nakarm dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
BohaterON

BohaterON w Twojej Szkole
2,682,423 unikalne wizyty