Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Nakarm dziecko

Tydzień Edukacji Globalnej

Konferencja podsumowująca projekt "Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju" w Sulejówku.
W piątek 15 grudnia 2017 r. w sali konferencyjnej Centrum Szkoleniowego ORE w Sulejówku spotkali się zaproszeni liderzy szkolni, koordynatorzy regionalni (w tym wspierające naszą szkołę panie Regina Strzemeska i Danuta Potręć z toruńskiego KPCEN) i organizatorzy, aby podsumować działania projektowe. Część oficjalną poprowadziła pani Grażyna Kurowska - kierownik Wydziału Kompetencji Społecznych i Obywatelskich ORE i koordynatorka projektu (specjalistka i pasjonatka edukacji globalnej). Działalność Polskiej Pomocy przedstawiła uczestnikom spotkania pani Janina Moryc - Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej MSZ (zainteresowanych zachęcam do odwiedzenia strony http://www.polskapomoc.gov.pl/, gdzie znajduje się wiele ciekawych informacji o organizowanej przez ministerstwo pomocy rozwojowej i humanitarnej). Miałam też okazję wysłuchać wykładu pani Magdaleny Proczek prof. nadzw. SGH nt. wyzwań globalnych i roli organizacji międzynarodowych w realizacji koncepcji zrównoważonego rozwoju (choć zagadnienia trudne, to podane w bardzo przystępny sposób). Druga część spotkania to gala wręczenia statuetek m.in. wyróżnionym liderom i koordynatorom, podsumowanie konkursów oraz przegląd działań ogólnopolskich. Miło nam, że w prezentacji o dobrych praktykach (przygotowanej przez koordynatorów) znalazły się informacje o obchodach Tygodnia Edukacji Globalnej w SP Czernikowo (Brawo Nauczyciele! Brawo Uczniowie! Brawo Rodzice!).
Sobota 16 grudnia upłynęła natomiast koordynatorom na superwizji, a zaproszonym liderom na warsztatach coachingowych (z budowania relacji i motywacji, a prowadzonych przez trenerów z Norman Benett Group)
Podsumowanie tygodnia edukacji globalnej, wielu wydarzeń edukacyjnych, prac plastycznych, prelekcji, poszukiwań informacji o wylosowanych krajach, poznawanie innych kultur, zrozumienie trudności państw 3-go świata, wykorzystywania biednych do pracy za minimalne stawki, wykorzystywanie dzieci do pracy, poszukiwanie informacji i tworzenie różnorodnych prezentacji o wybranych kulturach, państwach. W działania prowadzone przez BIBLIOTEKĘ włączyli się wychowawcy klas, rodzice (ubiory, potrawy), nasza kuchnia przez tydzień gotowała potrawy egzotyczne- mieliśmy kuchnię hiszpańską, włoską, amerykańską, indyjską, wietnamską.
Podsumowanie - to prezentacje, pokazy, nawet nagroda- rzeźba p. Bajkowskiego.
Przepiękny projekt - pożyteczny i ciekawy.Wygenerowano w sekund: 0.02
2,142,546 unikalne wizyty