Wtorek, 26.03.2019
Obóz OSP ZHP w Czernikowie
Dziś kończy się jedenastodniowy obóz w SP im. K. K. Baczyńskiego w Czernikowie zorganizowany przez jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Steklinie dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i przez kadrę 8 DH im Ziemi Dobrzyńskiej i 22 DH im Szarych Szeregów.
Brało w nim udział kilkunastu naszych uczniów i kilku naszych absolwentów. Realizowaliśmy program na 100-lecie Niepodległości, zwiedzaliśmy miejsca pamięci narodowej, szukaliśmy starych zdjęć i informacji, uczciliśmy poległych na cmentarzu.
Z psychologiem socjoterapeutą i pedagogiem realizowaliśmy program przeciw Używkom, przeciw alkoholowi.
Uczestnicy obozu byli rowerami w Steklinku (dwór), grodzisku Steklin Niedźwiedź , Steklinie (pałac) objeżdżąjąc trasę II ścieżki rowerowej., Byliśmy w Toruniu (kino, starówka), przejażdżka łódką po Wiśle. Rowerami dojechaliśmy do Nieszawy, a większość do Ciechocinka. Odwiedziliśmy muzeum w Solcu, byliśmy w Muzeum Powstania Warszawskiego i na Stadionie Narodowym, na Starówce, podziwialiśmy Warszawę z 30 piętra Pałacu Kultury i Nauki. Uczestniczyliśmy w symbolicznym zawieszeniu dzwonu na dzwonnicy we Włęczu, pokonując rowerem trasę ścieżki leśnej. Zwiedziliśmy Muzeum Dobrzyńskie oraz największe witraże i pływaliśmy na basenie w Rypinie. Objechaliśmy dworki Sąsieczno (miejsce pamięci po powstaniu styczniowym), Obrowo (miejsce koncertowania Chopina).
Cały czas uczyliśmy się pląsów, piosenek, uczyliśmy harcerskiego trybu życia.Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BohaterON

BohaterON w Twojej Szkole
Nakarm dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
2,397,911 unikalne wizyty