Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Nakarm dziecko

BohaterON

Gminne Warsztaty Przyrodniczo- Ekologiczne

W naszej szkole w dniach od 13-14 września 2019 r. odbyły się Gminne Warsztaty Przyrodniczo- Ekologiczne: "Z ekologią na ty". Gościliśmy przedstawicieli wszystkich szkół z gminy oraz ze szkoły w Obrowie. W piątek 13 września grupa przyrodników ruszyła na zajęcia warsztatowe prowadzone przez leśniczego pana Tomasza Pniewskiego z Leśnictwa Olek pod Toruniem. Uczniowie podziwiali piękno okazów flory i fauny. Wykonywali zdjęcia, aby uwiecznić spotkanie z ciekawymi gatunkami.
Następnym punktem była wizyta w Ośrodku Edukacji Ekologicznej na Barbarce. Wieczorem grupa ruszyła na zajęcia nad czernikowskie stawy, gdzie główną atrakcją był grill. Wieczorem odbył się również konkurs wiedzy ekologicznej, oraz szkolenie z pierwszej pomocy.
14 września - dzień równie bogaty, już od godziny 8 spotkanie z myśliwymi z Koła Łowieckiego "BAŻANT"- rozpoznawanie śladów i tropów zwierząt, zwiedzanie terenów łowieckich, konkurs wiedzy myśliwskiej, przepyszne drożdżówki i ciepłe napoje. Nasze warsztaty terenowe zakończyły się w sadzie u Pana Jana Kasprowicza.
Po powrocie do szkoły, każda grupa zrobiła plakat ze zdjęć wykonanych przez uczniów podczas warsztatów.Wygenerowano w sekund: 0.02
2,771,562 unikalne wizyty