Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Nakarm dziecko

BohaterON

Ferie z ekonomią w Czernikowie

Na początku czerwca odbył się finał konkursu wiedzy ekonomiczno - finansowej. Był to ostatni etap projektu "Ferie z ekonomią". Uczniowie zmierzyli się z trudnymi pytaniami z zakresu ekonomii i finansów, które wymagały dużo wiedzy nie tylko teoretycznej lecz również praktycznej. Z przyjemnością informujemy, że dwóch uczniów klasy 7a znalazło się z gronie laureatów. Mikołaj Bułakowski znalazł się na 2 miejscu, a Błażej Maćkiewicz na 11 miejscu na 141 pozycji z całego kraju. Uczniowie jako nagrody otrzymają cenne tablety ufundowane przez Narodowy Bank Polski. Serdecznie gratulujemy.
Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Czernikowie znalazła się w gronie 50 szkół z całej Polski, które przystąpiły do projektu "Ferie z Ekonomią" realizowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Głównym celem projektu jest kształtowanie wiedzy, postaw przedsiębiorczych i rozwój umiejętności w zakresie bankowości, w tym produktów bankowych, sposobów planowania i zarządzania finansami osobistymi i firmy oraz budżetem domowym, a także analizy rynku pracy. Koncepcja dydaktyczna i metodologiczna została opracowana ze specjalistami ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W projekcie wzięło udział 12 uczniów z klas VII. Nauczycielem odpowiedzialnym za realizację i koordynację projektu był Pan Piotr Lesiński a jego pracę wspomagał student Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie Pan Michał Literski.
Zajęcia były realizowane w dniach 27-31 stycznia 2020 roku. Uczniowie poprzez pracę w grupach, gry i zabawy poznawali wiedzę teoretyczną z ekonomii. Rywalizując ze sobą mieli możliwość wygrania gier planszowych. Odwiedzili również bank komercyjny Pekao w Lipnie, oddział Narodowego Banku Polskiego w Bydgoszczy oraz lokalną firmę – USM Marcin Zglinicki Sp. z o.o.
Po feriach zostanie zrealizowany II etap projektu w ramach którego uczniowie będą przygotowywali model biznesowy. Dla 5 najlepszych zespołów organizator przewidział nagrodę w postaci dwudniowego wyjazdu edukacyjnego do Warszawy.Wygenerowano w sekund: 0.02
2,787,271 unikalne wizyty