Piątek, 29.03.2024
Szachy 2021/22
8 listopada 2021 r. drużyna szachowa Szkoły Podstawowej w Czernikowie w składzie: Lena Lewandowska, Franek Kuleta, Filip Murszewski i Kacper Orzażewski zdobyła III miejsce w finale Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Dzieci w szachach szybkich w Bydgoszczy.
Nasi zawodnicy, po raz pierwszy w historii szkoły, awansowali do udziału w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych. Opiekunem i trenerem drużyny jest Andrejus Sivickis. Drużyna w powyższym składzie uzyskała wcześniej tytuł Mistrzów Powiatu Toruńskiego, życzymy im kolejnych sukcesów.

W dniu 22.10.2021 odbyły się Mistrzostwa SP klas młodszych w szachach. W zawodach brało udział 16 uczniów z klas 1-3. Opiekę merytoryczną sprawował wicedyrektor A. Sivickis oraz uczniowie z Technikum. Rywalizacja była bardzo zacięta ale prowadzona w duchu ” fair play”. Ostatecznie po paru godzinach szachowych bitew wytypowano zwycięzców. I miejsce zdobył Patryk Podlaszewski (), II miejsce-Jan Czajka natomiast miejsce III zdobył Bartłomiej Iwański. Wszystkim pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy.

Po eliminacjach szkolnych do zawodów szachowych i treningu prowadzonym przez A. Sivickisa reprezentacja SP Czernikowo zajęła I miejsce w zawodach powiatowych w Szachy (klasy 4-6) i II miejsce (klasy 7-8).