Piątek, 29.03.2024
Szachy 2013/14
Wiktoria Sivickis, uczennica klasy 5, zajęła I miejsce w Mistrzostwach Województwa Kujawsko - Pomorskiego w grupie juniorek do lat 13 w szachach klasycznych, które odbyły się 21-22.06.2014 r. w Solcu Kujawskim. Wysoki wynik uzyskany przez Wiktorię podniósł ranking z III kategorii szachowej na II, co jest ogromnym sukcesem.
Kornelia Sivickis, uczennica klasy I, będąc najmłodszą zawodniczką w mistrzostwach, zajęła III miejsce w grupie do lat 9.
Tak wysokie miejsca dały Wiktorii i Kornelii awans w swoich grupach wiekowych do Półfinału Mistrzostw Polski w Szachach Klasycznych - w dniach 29.09-04.10.2014 roku.

Wiktoria Sivickis obroniła III miejsce na Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach Szybkich w kategorii dziewcząt do lat 12, które się odbyły 10 maja w Świekatowie. W 9 rozegranych partiach zdobyła 7,5punktu. W ten sposób osiągnęła najlepszy wynik w dotychczasowych rozgrywkach.

Wiktoria i Kornelia Sivickis w dniach 30.04-3.01.2014 r. wzięły udział w bydgoskim XIV Międzynarodowym Turnieju Szachowym Juniorów "EURO-SZACHY. TALENTY 2014" w kategorii do lat 12. W turnieju wzięło udział 48 zawodników z 6 państw i w rozgrywkach nie było podziału na chłopców i dziewczynki. Po kilkudniowej rywalizacji Wiktoria zajęła 9 miejsce (2 jako dziewczynka) a Kornelia jako jedna z najmłodszych zawodniczek na 27 miejscu (6 jako dziewczynka). Aktualnie obie nasze uczennice przygotowują się do Mistrzostwa Województwa w Szachach Klasycznych, organizowanych przez Polski Związek Szachowy. Życzymy im powodzenia i dalszych sukcesów.

20 lutego 2014 r. w Bydgoszczy odbyły się mistrzostwa województwa kujawsko-pomorskiego w szachach. Reprezentacja SP Czernikowo zajęła w nich 16 miejsce.

W dniu 2.12.2013 r. w Chełmży odbyły się mistrzostwa powiatu w szachach.
Drużynowo
I miejsce - SP Czernikowo - awans do zawodów wojewódzkich.

Dnia 20 października 2013 roku odbyły się w Nakle Wojewódzkie Mistrzostwa Juniorów w Szachach Szybkich (oznacza to, że czas na jedną partię w systemie szwajcarskim nie może przekroczyć 10 minut). Wiktoria Sivickis zajęła 4 miejsce w województwie w grupie D12, co jest bardzo dobrym wynikiem, szczególnie, że uczennica nie trenuje od dwóch miesięcy i nie bierze udziału w sparingach. Jest to spowodowane lekcjami, które odbywają się popołudniami, tak jak zajęcia sportowe.

W dniach 28 września - 5 października 2013 r. w Jastrzębiej Górze odbyły się Półfinały Mistrzostw Polski w Szachach Klasycznych. Uczennica klasy 5a Wiktoria Sivickis reprezentowała nasze województwo i zajęła 7 miejsce. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się jej zakwalifikować do finałów mistrzostw Polski.

Na początku lipca w Kowalewie Pomorskim odbył się Międzynarodowy Konkurs Szachowy i Mistrzostwa Makroregionu w szachach klasycznych, gdzie Wiktoria Sivickis zajęła szóste miejsce w kat. 11-12 lat na 23 startujących.
Na początku sierpnia odbyły się zawody ogólnopolskie w Olsztynie w szachach szybkich i błyskawicznych. Nasza uczennica startowała z najsłabszej pozycji - 57 i z najniższą kategorią szachową. W kilkudniowym turnieju rozegrała łącznie 33 mecze z najlepszymi zawodniczkami w kraju w swojej kategorii wiekowej. Wywalczyła III kategorię szachową i przesunęła się w klasyfikacji ogólnej o kilkanaście miejsc.