Czwartek, 18.10.2018
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Klasa 7c w ramach Narodowego Rozwoju Czytelnictwa przygotowała projekt pt. "Wigilia z Duchami - II cz. Dziadów oraz Opowieść Wigilijna". Uczniowie klasy 7c przebrali się za postacie z tych lektur.W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasa 7b przygotowała interpretację dramatu A. Mickiewicza pt. "Dziady cz. II". Tutaj można obejrzeć film na ten temat.


Klasa 2a w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zrealizowała projekt czytelniczy pt.: "Dokarmiamy ptaki zimą". Uczniowie wypożyczyli z zasobów biblioteki szkolnej bardzo ciekawe książki o ptakach. Z zainteresowaniem dowiadywali się o nich nowych informacji oraz zasad dokarmiania zimą. Na podstawie nowej wiedzy wykonali gazetkę klasową o tej tematyce.Klasa 7a w ramach Narodowego Rozwoju Czytelnictwa przygotowała i zrealizowała projekt czytelniczy pt: "Wokół Mickiewicza". Uczniowie przedstawili fragment "Dziadów" cz.II, wykonali plakaty przybliżające postać wieszcza i epokę romantyzmu.Święta tuż - tuż... a zainspirowana "Opowieścią wigilijną" Ch. Dickensa klasa 6c przygotowała własny projekt tej książki. Wraz z plakatem promującym czytelnictwo można go podziwiać w bibliotece.Klasa 6a nagrała film pt.: "O tym, jak książka zmienia człowieka". Jest on dostępny w bibliotece oraz tutaj.Zakończyliśmy zakupy do biblioteki !!! Dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Gminy Czernikowo do młodych czytelników trafi aż 970 nowych książek !!! Wiele ciekawych, wspaniale ilustrowanych wydań, w tym kochane przez dzieci serie o Magicznym Drzewie, Filipku, Cwaniaczku czy Kucykach Pony. Za wytrwałą pomoc w opracowywaniu nowych książek serdecznie dziękuję pani Joannie Kwiatkowskiej, a wszystkim czytelnikom życzę miłej lektury. BibliotekarkaKlasa 3b w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zrealizowała projekt edukacyjny pt.: "Z komiksami nam do twarzy". Skutecznie zachęceni przez naszą panią od początku roku szkolnego czytaliśmy komiksy. Okazało się, że są one fantastyczne. Dają dużo frajdy, rozśmieszają i interesują. W komiksie akcja dzieje się szybko, język nie jest skomplikowany, a łączenie obrazu z tekstem pozwala rozwinąć wyobraźnię i zdolności interpretacyjne. Zakochaliśmy się w nich. Napisaliśmy swój komiks o "Szewczyku Dratewce". Jednak największym naszym dziełem było stworzenie "Klasowego komiksu buźkowego 3b".
Komiksy są super i z nimi nam do twarzy. Nadal będziemy je czytać i tworzyć własne.
Klasa 3b z wychowawczynią.W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa klasa 4c przygotowała zilustrowaną wersję "Janko Muzykanta" Henryka Sienkiewicza.Spotkania z niezwykłym nauczycielem - Panem Kleksem - miały miejsce na zajęciach w klasach IV - A i B. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie zrealizowali projekt, którego efektem jest "Magiczna Księga Kucharska Ambrożego Kleksa". Oryginalne menu z baśniowej Akademii zainspirowało uczniów do własnych poszukiwań przepisów na przygotowanie niekonwencjonalnych potraw.
Jak sporządzi
zupę miłosną, ciasto dymne, pizzę z motylami i kwiatami, ciasto "Głowa Pana Kleksa" i wiele innych dań - o tym można przeczytać w bogato ilustrowanej przez czwartaków księdze. Mamy nadzieję, że gotowe przepisy zachęcą do kulinarnych eksperymentów.
Projekt przygotowano pod kierunkiem polonistki pani Marzenny Daszkowskiej.W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy 1a zrealizowali projekt edukacyjny pt. "Koty". W czasie wizyty w bibliotece wysłuchali kilku utworów literackich o kotach i wypożyczyli książki popularno-naukowe o życiu tych zwierząt, w których wyszukiwali potrzebne im informacje. W klasie zorganizowali wystawę plakatów, książek, maskotek i innych gadżetów związanych z kotami. Odbyło się również spotkanie z panią weterynarz, która opowiedziała o opiece nad kotami i nie tylko. Podsumowaniem i efektem pracy nad projektem były albumy o kotach wykonane przez dzieci. Gratulujemy pierwszakom!
Wychowawczyni, Ewa Mazurek.Realizując Projekt edukacyjny w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, uczniowie klasy 2b wybrali temat "Zwierzęta w lekturze szkolnej". Po wspólnym przeczytaniu lektury "Dr Dolittle i jego zwierzęta" wykonały prace plastyczne, zorganizowały wystawę pluszowych zwierząt - bohaterów lektury i zorganizowały teatrzyk "Podróże Dr Dolittle". Bawiły się doskonale.
Wychowawczyni, Mariola Wasilewska.Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BohaterON

BohaterON w Twojej Szkole
Nakarm dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
2,281,295 unikalne wizyty