Czwartek, 18.10.2018
Dyskusyjny Klub Książki
Dnia 21 listopada w gościnnych progach Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernikowie odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży. W spotkaniu uczestniczyło 12 uczniów z naszej szkoły, a rozpoczęło od stworzenia kontraktu DKK, określającego zasady obowiązujące podczas zajęć i kilku zabaw integracyjnych. Każdy uczestnik miał za zadanie w formie graficznej przedstawić siebie, czym się interesuje, co lubi robić w wolnej chwili oraz jakie książki lubi czytać.
Po krótkiej przerwie przeszliśmy do głównego tematu naszego spotkania. Na podstawie przeczytanej książki "Kolorowy szalik" Barbary Kosmowskiej wywiązała się ciekawa dyskusja, podczas której każdy z uczestników podzielił się swoimi odczuciami i przemyśleniami z resztą grupy. Książka Barbary Kosmowskiej "Kolorowy szalik" zawiera dwa opowiadania (tytułowy "Kolorowy szalik" oraz "Dziwne spodnie"), które poruszają temat dyskryminacji, braku tolerancji i empatii oraz odrzucenia przez grupę rówieśniczą. Każdy z nas chce być akceptowany przez rówieśników, mieć przyjaciół. Barbara Kosmowska w książce pokazuje jak ciężko być nowym w grupie.
Według młodych czytelników "Kolorowy szalik" to książka warta przeczytania, która porusza wiele emocji. Uczestniczka spotkania trafnie podsumowała przeczytaną książkę jako "lekcję życia". Mamy nadzieję, że na długo zapamiętają Pieszczocha i Dziwne Spodnie (bohaterów powieści) oraz to, że nie należy oceniać książki po okładce a ludzi po wyglądzie.18 października w Szkole Podstawowej w Czernikowie odbyło się spotkanie organizacyjne Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży, który powstał przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Czernikowie. W spotkaniu brali udział uczniowie klasy 4b i 6c. Dyrektor gminnej biblioteki p. Magdalena Seweryn zaprosiła do współpracy panią Marzennę Daszkowską oraz panią Kamilę Bułakowską. Na spotkaniu omówione zostały zasady uczestnictwa, plan działalności klubu, rozdano książki Barbary Kosmowskiej "Kolorowy szalik" do przeczytania na następne spotkanie dyskusyjne, które odbędzie się 21 listopada o godz. 14.00 w bibliotece gminnej.Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
BohaterON

BohaterON w Twojej Szkole
Nakarm dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
2,281,280 unikalne wizyty