Wtorek, 30.11.2021


Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego
wchodząca w skład Zespołu Szkół
w Czernikowie


"I Ty możesz zostać Św. Mikołajem"
"I Ty możesz zostać Św. Mikołajem" - zbiórka słodyczy dla dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Młody Las" nr 3 w Toruniu potrwa do 14.12.
(Słodycze powinny być w opakowaniach, z datą ważności).
Inicjatorzy zbiórki - kl 4b - liczą na Wasze wsparcie.
Obiady
Koszt obiadu dla dzieci w S.P. wynosi 7 zł. Płatność do dnia 10-tego każdego miesiąca.
Wpłat należy dokonywać na rachunek bankowy nr 51953700002114003583740006, a potwierdzenie wpłaty mms-em na nr tel. 535 067 583.
W grudniu opłata za obiady wynosi 112 zł (16 dni x 7 zł).
Halówka
27.11.21 r. - zawody gminne w piłce nożnej halowej chłopców starszych. Więcej...

Konkurs "Świat Baśni i Legend"
Konkursu z języka angielskiego "Świat Baśni i Legend", odbył się w Listopadzie. Więcej...

70-lecie budynku szkoły w Czernikowie
Szkoła w Czernikowie powstała w 1865/6 roku czyli 155 lat temu w zaborze rosyjskim. Więcej...

"Szkoła do hymnu" - podziękowanie za udział w akcji

Konkurs Mikołajkowy

Konkurs Rady Rodziców
Rada Rodziców ogłasza konkurs dla klasy, która jako pierwsza wpłaci 100% składek na RR SP dostanie w Nagrodę wyjście całej klasy na Pizzę. Mamy dwie grupy klasy młodsze (0-3) i klasy starsze (4-8).
Chcielibyśmy również poinformować, że z okazji Mikołajek Rada Rodziców zaprasza dzieci klas 0-3 na pokaz Clauna 16 grudnia 2021. Pokaz będzie w Auli w dwóch grupach z zachowaniem wszystkich przepisów. Dla klas 4-8 będziemy chcieli zorganizować w podobnym terminie kino dojezdne do naszej Szkoły.
Życzymy powodzenia w konkursie
Rada Rodziców
Zbiórka przedświąteczna
Szlachetna Paczka
Konkurs ekologiczny
Zapraszamy do wzięcia udziału w szkolnym konkursie "Eko-Święta. Regulamin konkursu.
Konkurs na dom czarownicy - "WITCH'S HOUSE"
Pod koniec października, w klasach 4-6, miał miejsce KONKURS NA DOM CZAROWNICY - "WITCH'S HOUSE". Tutaj dowiesz się więcej...

Głosowanie na warsztaty
Co roku organizujemy ze Stowarzyszeniem Czyż-nie i wolontariuszami WARSZTATY ŚREDNIOWIECZNE I KONKURSY na grodzisku Steklin Niedźwiedź z Budżetu Obywatelskiemu Powiatu Toruńskiego. By nam to umożliwić i zapewnić dzieciom rozrywkę (warsztaty z gliny, przejażdżki łodzią Wikingów i inne) zapraszamy do głosowania internetowego na:
1. fundusz gminny - Wioska średniowieczna w grodzisku pokasztelańskim Steklin z warsztatami, stoiskami - odsłona VIII
2. fundusz powiatowy - Wioska średniowieczna i nowożytna przy grodzisku pokasztelańskim w Steklinie.
Informacja dotycząca głosowania
"Niepodległa Polska"

Święto Niepodległości
103 rocznicę Odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły uczcili na wiele sposobów. Tutaj dowiesz się więcej...

Szachy
8 listopada 2021 r. drużyna szachowa Szkoły Podstawowej w Czernikowie w składzie: Lena Lewandowska, Franek Kuleta, Filip Murszewski i Kacper Orzażewski zdobyła III miejsce w finale Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Dzieci w szachach szybkich w Bydgoszczy. Więcej...
Komunikat
Szanowni Rodzice, drogie Dzieci!
Piszę do Was w bardzo poważnej i niepokojącej sprawie. Mamy informacje o funkcjonujących wśród dzieci i młodzieży mediach społecznościowych bez kontroli dorosłych. Niby nie ma nic w tym przerażającego. Niestety część uczniów czuje się tam bezkarna, nie zdaje sobie sprawy, że narusza prawo, używa inwektyw, wulgaryzmów, zastrasza innych. Prowadzi to do odrzucenia jednostek, izolowania, szykanowania. Przenosi się to na stosunki uczniów w realu. Uczniowie nie zdają sobie również sprawy, że wszystko co napiszą może być odczytane i zapisane i może być podstawą do wytoczenia sprawy karnej z powództwa cywilnego (zwłaszcza ze strony rodziców szykanowanych dzieci). My odpowiadamy za komunikatory szkolne (dziennik elektroniczny, teams) ale nie mamy na co dzień dostępu do treści przekazywanych przez dzieci na facebooku, messengerze, instagramie i innych - natomiast wspólnie powinniśmy się im przyjrzeć.
Będziemy ponownie (w 2017/18 roku był program Cyfrowobezpieczni) prowadzili spotkania uświadamiające niebezpieczeństwo nieprawnego używania komunikatorów, zaprosiliśmy policję. Także proponujemy spotkanie z policją dla rodziców w początkach grudnia 2021.
Dyrektor
Telefon zaufania
Szanowni Rodzice!
Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona została telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nakarm dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
3,199,344 unikalne wizyty