Wtorek, 19.10.2021


Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego
wchodząca w skład Zespołu Szkół
w Czernikowie


Dzień Edukacji Narodowej
Obchody Dnia Edukacji Narodowej zaczęliśmy od klas młodszych. Więcej...

Wielki Maraton Czytelniczy
Do pierwszego etapu Wielkiego Maratonu Czytelniczego, który jest ogólnopolskim konkursem dla szkół podstawowych oraz średnich przystąpiło 45 uczniów z naszej szkoły. Więcej...

List Ministra Edukacji i Nauki z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek skierował list do dyrektorów, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Biegi Przełajowe
12.10.21 - Zławieś Mała. Zawody powiatowe w sztafetowych biegach przełajowych. Więcej...

Szachy
Po eliminacjach szkolnych do zawodów szachowych i treningu prowadzonym przez A. Sivickisa reprezentacja SP Czernikowo zajęła I miejsce w zawodach powiatowych w Szachy ( klasy 4-6) i II miejsce (klasy 7-8). Więcej...
Kampania "Koniec lata, to nie koniec świata"
Uczniowie klas drugich uczestniczyli w zajęciach integracyjnych w Akademii Nauki w Toruniu. Więcej...

Konkurs Plastyczno-Literacki "ŚWIAT I JA"
Szanowni Państwo,
zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie plastyczno - literackim "ŚWIAT I JA".
Jesienna edycja 2021 przebiega pod hasłem: „Ja w przyszłości”
Nasze życie nie wygląda już tak jak jeszcze pięć lat temu. Zmiany w środowisku. Nowe technologie. Nowe trendy. Nowe podejście do otaczającego nas świata. A w tym wszystkim my. Czy za dwadzieścia lat nadal będziemy tacy sami? Czy telefon zastąpi hologram? Czy znikną samochody? Czy spełnimy swoje marzenia?
Przedstaw swoją pracą jak wyobrażasz sobie przyszłość… swoją, najbliższych, całego świata.
W ramach konkursu uczeń może wykonać pracę plastyczną (np.: rysunek, kolaż, plakat, wyklejanka itp.) i/lub pracę pisemną (np.: praca albumowa, opowiadanie, reportaż, wiersz itp.)
Do konkursu zapraszamy uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych, ponadgimnazjalnych, ośrodków szkolno-wychowawczych, domów kultury i innych placówek edukacyjnych.
Zgłoszenia konkursowe wraz z wpłatą i pracami można nadsyłać do nas do 30 listopada 2021 r. listownie bądź mailowo.
Wszystkie informacje dotyczące konkursu znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.wielkitestedukacyjny.com. W zamieszczonych w mailu załącznikach przesyłamy regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia a także plakat konkursowy, który można zamieścić na szkolnej stronie, profilu FB lub wydrukować.
Na laureatów konkursu oraz na najliczniej reprezentowane szkoły czekają atrakcyjne nagrody.
Chcemy dać dzieciom szansę na rozwijanie swoich zainteresowań i wyrażenie samych siebie, dlatego mamy nadzieje, że nie zabraknie Państwa szkoły w wiosennej edycji Wielkiego Testu Edukacyjnego.
Pozdrawiamy!

Uzależnienia behawioralne
Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego PPIS w Toruniu przesyła materiały informacyjno-edukacyjne dotyczące uzależnień behawioralnych wśród młodzieży:
Uzależnienia behawioralne cz.I
Uzależnienia behawioralne cz.II

Piłka nożna
4.10.21 r. w Górsku odbyły się powiatowe zawody w piłce nożnej chłopców młodszych. Więcej...

Dzień Wesołych Kanapek
Uczniowie klas I-III w ramach Dnia Wesołych Kanapek z ogromnym zapałem przygotowali przepyszne kanapki z kolorowymi warzywami. Więcej...

Dentobus
Bardzo przepraszamy, ale nie z winy szkoły Dentobus nie dotarł do Czernikowa (zachorował lekarz). Planowany przyjazd Dentobusu - 15 listopad 2021.
4 października 2021 r. (poniedziałek) w Szkole Podstawowej w Czernikowie będzie punkt mobilnego gabinetu stomatologicznego (dentobus). Uczniowie w dniu 30.09.2021 otrzymali deklarację, która wypełniona przez rodzica umożliwi wizytę w dentobusie.
Badanie
Podczas wizyty dentobusu chcemy zaproponować wykonanie przeglądów stomatologicznych oraz w miarę możliwości zabiegi profilaktyczne (fluorkowanie możliwe jedynie na doczyszczonych zębach).
Jednocześnie pragniemy zapewnić, iż zespół mobilnego gabinetu stomatologicznego dokłada wszelkich starań, aby przyjmowanie pacjentów było bezpieczne i zgodne z literą prawa.
W mobilnym gabinecie stomatologicznym są zachowane odpowiednie środki bezpieczeństwa.
Przy wejściu do dentobusu znajduje się płyn do dezynfekcji rąk. Każda osoba jest proszona o skorzystanie z niego przed wejściem do gabinetu.
Fotel stomatologiczny tzw. unit jest dezynfekowany po każdym dziecku.
Zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa pacjent do dentobusu powinien zgłosić się w maseczce ochronnej. Dopiero będąc na fotelu zostanie poproszony o ich zdjęcie.
W przypadku konieczności oczekiwania na wizytę przed dentobusem, prosimy o zachowanie odległości minimum 1,5 metra od innych osób.
Dziecko może być w obecności rodzica.
Uczniów z objawami infekcji lub którzy mieli kontakt z osobą zarażoną SARS-CoV-2 lub są objęci kwarantanną prosimy o obecność w innym terminie stacjonowania dentobusu.
Pacjenci zostaną przyjęci przez wykwalifikowany personel: lekarza i asystentkę stomatologiczną.
Zostaną zachowane wszelkie środki niezbędne do tego, aby wizyta była bezpieczna dla pacjenta i personelu.
Wyniki badań
Wszyscy rodzice/opiekunowie prawni którzy dostarczą podpisane dokumenty (w załączeniu) otrzymają zamkniętą kopertę z wynikami badań.Wyniki zostaną przygotowane i dostarczone do placówki najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia badania (z reguły szybciej).
Informacje dodatkowe
Program mobilnego gabinetu stomatologicznego został uruchomiony w ramach prac nad polityką prozdrowotną kraju i przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 roku życia.Nasza firma (Stomatologia Piaseczno Sp. z o.o. S.k.) świadczy usługi w ramach podpisanej umowy z oddziałem wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy. Program jest częścią polityki prozdrowotnej kraju, refundowanym ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia, w związku z czym jest on całkowicie bezpłatny. Dentobus jest pojazdem wielkości karetki pogotowia. W momencie przyjazdu samochodu będziemy prosili o dostęp do zwykłego gniazdka (230V) w celu włączenia światła w środku gabinetu.
Festiwal Ekologiczny
30 września 2021 roku uczniowie klas drugich wybrali się do Osady Leśnej Barbarka. Więcej...

Konkurs "Baczyński bez filtra"
W 2021 r. obchodzimy stulecie urodzin poety, które zarazem zostało uznane przez Sejm za Rok Baczyńskiego.
Z tej przyczyny Fundacja na rzecz Wielkich Historii postanowiła zorganizować konkurs, który ma pomóc, przy pomocy języka współczesnych mediów, odkryć na nowo twórczość Baczyńskiego.
Jego zasady są proste - do 31 grudnia czekamy na fotograficzne interpretacje wybranego wiersza Baczyńskiego. Zdjęcia mogą być wykonane dowolnym urządzeniem oraz w dowolnej technice. Pula nagród to 20 tys. złotych.
Więcej informacji na stronie www.baczynskibezfiltra.pl
Konkurs fotograficzny "Żyjmy zdrowo"
Zachęcamy uczniów do udziału w Ogólnopolskim Ekologicznym Konkursie Fotograficznym „Żyjmy zdrowo”. Celem przedsięwzięcia jest kształtowanie postaw proekologicznych wśród młodych ludzi. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu 25 fotografii związanych z szeroko rozumianym pojęciem ochrony środowiska naturalnego.
Na autorów 20 najlepszych prac czekają bony na zakup sprzętu elektronicznego. Prace konkursowe można przesyłać do 31 października 2021. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://ekomaika.pl/konkurs.
Konkurs organizuje Ekologiczna Agencja Informacyjna EKOMAIKA.pl we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji i Nauki.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nakarm dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
3,168,027 unikalne wizyty