Piątek, 28.01.2022


Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego
wchodząca w skład Zespołu Szkół
w Czernikowie


Komunikat
Szanowni Rodzice Drodzy Uczniowie!
Zgodnie z rozporządzeniem MEN wracają do szkoły tylko oddziały przedszkolne , klasy 1-3 i klasy 4. Prosimy o wzmożone zachowanie przepisów sanitarno-epidemicznych, zakładanie maseczek, nie wchodzenie do szkoły przez rodziców (z wyjątkiem OP - a tych prosimy o dezynfekcję rąk i zakładanie maseczek).
Uczniowie klas 5-8 i BT pozostają na zdalnym. Są możliwości przeprowadzenia próbnych egzaminów i matur, konsultacji grup do egzaminów 8-klasistów, zawodowych i do matur, Wicedyrektorzy poinformują szczegółowo później o takich zajęciach. W przypadku ocen niedostatecznych i konieczności zaliczania I półrocza także się takie możliwości pojawią. Jeśli ktoś potrzebuje wsparcia w sprzęt prosimy najpierw o informację- posiadamy tablety i laptopy ale będziemy rozważali kolejność przyznania - np dla klas z egzaminami i maturami.
O szczegółach będziemy informowali w trakcie przez DE i stronę Internetową.
Życzymy zdrowia i wytrwałości.
Prosimy uczniów o rzetelną naukę, będziemy rozliczać nieobecności i egzekwować wiedzę ze zdalnego nauczania zaraz po powrocie do szkoły.
Informacja dla szkół w sprawie profilaktyki chorób zakaźnych
Mając na względzie bezpieczeństwo uczniów i pracowników na terenie szkół, MEN prosi o wzmocnienie działań w zakresie profilaktyki chorób zakaźnych w środowisku szkolnym:

Przypomina i zachęca nauczycieli wychowania przedszkolnego, szkół podstawowych i ponadpodstawowych do aktywnego korzystania podczas zajęć z materiałów edukacyjnych dotyczących szczepień:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-dzieci-powyzej-5-roku-zycia--scenariusze-zajec-dla-nauczycieli-wychowania-przedszkolnego2
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szczepienia-uczniow-od-12-roku-zycia--materialy-informacyjne
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/informacje-o-szczepieniach-przeciw-covid-19
Dodatkowo zachęcamy do udostępnienia na terenie przedszkola, szkoły lub placówki plakatów informujących o szczepieniach przeciw COVID-19, które zostały załączone do wiadomości. Plakaty zawierają kody QR, które odsyłają do ważnych informacji o szczepieniach. Rozwiązanie to ułatwi rodzicom i uczniom zapoznanie się z materiałami.

Przypominamy również, że wszystkie osoby dorosłe mogą otrzymać przypominającą szczepionkę przeciw COVID-19 po 5 miesiącach od pełnego zaszczepienia. Swoje e-skierowanie na trzecią dawkę można znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej pacjent.gov.pl oraz na stronie Ministerstwa Zdrowia https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/trzecia-dawka-dla-wszystkich-doroslych.

Ponadto Ministerstwo Zdrowia poinformowało o możliwości bezpłatnego szczepienia przeciw grypie osób pełnoletnich na podstawie dotychczasowej organizacji szczepień u osób uprawnionych. Nauczyciele, studenci i osoby przebywające w placówkach opiekuńczych lub w nich zatrudnione mają prawo do darmowego szczepienia na grypę już od listopada 2021 r. Szczegółowe informacje w tej sprawie są dostępne na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype,

Dodatkowe informacje dotyczące szczepień znajdują się na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie/szczepienie-przeciwko-covid-19

Z wyrazami szacunku

Departament Wychowania i Edukacji Włączającej
Ministerstwa Edukacji i Nauki
Piłka siatkowa
W sobotę 15 stycznia w Czernikowie rozegrano gminne zawody w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców (rocznik 2008-2007). Więcej...

Życzenia
KOCHANI UCZNIOWIE! PRZED WAMI PRZERWA W NAUCE. FERIE TO WSPANIAŁY CZAS ŻEBY ZREGENEROWAĆ SIŁY I ODPOCZĄĆ PO TRUDACH NAUKI W PIERWSZYM PÓŁROCZU. WIERZYMY, ŻE TEN OKRES WYPOCZYNKU DOSTARCZY WAM WSZYSTKIM WIELE NIEZAPOMNIANYCH WRAŻEŃ, A DO SZKOŁY WRÓCICIE PEŁNI ENERGII I ZAPAŁU DO ZDOBYWANIA WIEDZY I DOBRYCH OCEN. MAMY NADZIEJĘ, ŻE POMIMO BRAKU ŚNIEGU BĘDĄ TO DLA WAS FERIE PEŁNE RADOŚCI I BEZTROSKIEJ ZABAWY. PAMIĘTAJCIE JEDNAK, ŻE PODCZAS NAJLEPSZEJ ZABAWY NAJWAŻNIEJSZE JEST WASZE BEZPIECZEŃSTWO I W TYCH TRUDNYCH CZASACH PANDEMII PAMIĘTAJCIE O ZACHOWANIU WSZYSTKICH OBOSTRZEŃ, ŻEBYŚCIE WRÓCILI ZDROWI DO SZKOŁY. ŻYCZYMY WAM UDANEGO WYPOCZYNKU I WIELU MIŁYCH WRAŻEŃ.
RADA RODZICÓW
1% podatku dla SP Czernikowo
Szanowni Państwo, jeśli chcecie wspomóc naszą szkołę 1% podatku, to przy wypełnianiu zeznania podatkowego za 2021 rok, prosimy bardzo o wpisanie poniższych danych. Dziękujemy!Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nakarm dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
3,265,848 unikalne wizyty