Piątek, 24.09.2021


Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego
wchodząca w skład Zespołu Szkół
w Czernikowie


Szkolny Dzień Latawca
W naszej szkole 22 września obchodziliśmy Dzień Latawca. Tutaj dowiesz się więcej...

Piłka nożna
W sobotę 18.09.2021 r. w Czernikowie odbyły się zawody gminne w piłce nożnej dziewcząt. Więcej...

Info do Rodziców od Dyrektora i od Rady Rodziców
Szanowni Państwo.
Docierają do nas informacje o niechęci wpłaty przez niektórych z Państwa na Radę Rodziców. Przypominam, że to ciało przedstawicielskie wyłonione przez Was w wyborach. Jeśli ma sensownie działać i wesprzeć szkolę w funkcji wychowawczej i rozrywkowej musi posiadać środki finansowe. RR rozlicza się ze wszystkich wydatków a pieniądze wracają bezpośrednio do wszystkich dzieci w najróżniejszych formach. Także RR na konie roku nagradza szczególnie wyróżniających się uczniów w nauce, sporcie, zachowaniu, frekwencji. Brak uczestnictwa w tych działaniach ( te trzy złote na miesiąc) destabilizuje pracę Rady Rodziców. Jako dyrektor uważam, że brak wsparcia dla RR jest działaniem na szkodę społeczności szkolnej i będę rozmawiał w każdej klasie, która zrywa tradycje współpracy samorządów klasowych czyli Rady Rodziców. (Dariusz Chrobak)

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej informuje że na zebraniu z przedstawicielami trójek klasowych ustaliła wspólna decyzją iż składka na RR wynosi 15 zł na semestr czyli 30 zł na rok . Składka jest na każde dziecko . Rada Rodziców z tych pieniędzy dla dzieci organizuje różnego rodzaju atrakcje szkolne: Mikołajki , Kino ,Bal karnawałowy ,Tłusty Czwartek, Zajączek , Dzień Dziecka, Nagrody na zakończenie Roku Szkolnego. Mamy nadzieję że w tym roku szkolnym będziemy mogli już normalnie funkcjonować i zapewniać dzieciom atrakcje. Abyśmy mogli cokolwiek organizować potrzebujemy Waszego wsparcia w postaci składek. Rada Rodziców (Jabłońska Ewelina - Przewodnicząca RR)

Rada Rodziców proponuje przystąpienie do ubezpieczenia grupowego na dotychczasowych zasadach z firmą Compensa na kwotę 30 zł. Przypominamy, że ubezpieczenie jest sprawą indywidualną rodziców, ale oferujemy kontynuację ubezpieczenia grupowego w kwocie 30 zł.
Jednocześnie informujemy, że kwestie obsługi prosimy kierować do Pani Pawłowskiej
(Katarzyna Pawłowska Dyrektor Sprzedaży ZETA DORADCY FINANSOWI 692 384 203)
Konferencja historyczna SGZD
Uczniowie mieli okazję wysłuchać części prelekcji na sesji historycznej SGZD w Czernikowie. Więcej...


Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli
W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, chcemy kontynuować pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.
Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Z wyrazami szacunku
Departament Wychowania i Edukacji Włączającej
Ministerstwo Edukacji i Nauki
Konkurs fotograficzny "Żyjmy zdrowo"
Zachęcamy uczniów do udziału w Ogólnopolskim Ekologicznym Konkursie Fotograficznym „Żyjmy zdrowo”. Celem przedsięwzięcia jest kształtowanie postaw proekologicznych wśród młodych ludzi. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu 25 fotografii związanych z szeroko rozumianym pojęciem ochrony środowiska naturalnego.
Na autorów 20 najlepszych prac czekają bony na zakup sprzętu elektronicznego. Prace konkursowe można przesyłać do 31 października 2021. Regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://ekomaika.pl/konkurs.
Konkurs organizuje Ekologiczna Agencja Informacyjna EKOMAIKA.pl we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji i Nauki.
Warsztaty z motania
W dniu 6 września odbyły się warsztaty dla uczniów klas trzecich z motania słowiańskich lalek. Więcej...


Wojewódzki Konkurs Recytatorski
Zachęcamy do wzięcia udziału i rozpowszechnienia informacji wśród uczniów o Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Bibliotekę Miejską im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.
Zgłoszenia przyjmujemy do 5 października 2021 r.
Plan przewozów od 2 września
Plan przewozów od 2 września 2021 r. znajduje się tutaj.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nakarm dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
3,141,796 unikalne wizyty