Piątek, 19.07.2024
Światowy Dnień Cukrzycy
W związku ze „Światowym Dniem Cukrzycy” przypadającym 14 listopada nasza szkoła jak co roku zorganizowała akcję uświadomienia naszej społeczności uczniowskiej. W tym roku udało nam się podjąć współpracę z mamami cukrzyków z naszej szkoły. Koordynatorką tej akcji była pani A. Wrześniewska – mama Huberta.
Na godzinach wychowawczych odbyły się pogadanki na temat cukrzycy i prelekcja filmu „Słodka 1”. W obu budynkach szkoły zostały wykonane gazetki, których autorami byli wybrani uczniowie z klas 7b i 8b. Byli oni pod nadzorem nauczycieli promujący zdrowy styl życia. Z uwagi na duże zainteresowanie akcją ze strony dzieci będzie ona kontynuowana w kolejnych latach. Dużym wsparciem i zaangażowaniem wykazał się wicedyrektor T. Różewicki – lider „Szkoły Promującej Zdrowie”.
Dzięki uprzejmości mam Naszych Cukrzyków – między innymi pani Wrześniewskiej - w klasie 5b mieliśmy możliwość posmakowania słodyczy kanapek i deserów bez cukru. Mamy, we własnym zakresie zakupiły i przygotowały słodkości dla klasy. Przygotowały one również konkurs na rozpoznawanie napojów z cukrem i bez niego. W trakcie trwania akcji na technice uczniowie samodzielnie przygotowywali koktajle dietetyczne, które następnie były degustowane przez pozostałych uczniów. Produkty diabetyczne z akcji Cukrzyca zostały przekazane na licytację dla „Martynki”. Darczyńcami były mamy Naszych Cukrzyków. Finalnie uczniowie pompowali balony w kolorze niebieskim w celu podsumowania akcji i solidarności z cukrzykami.
W dniu 14.11 większość społeczeństwa uczniowskiego ubrała się na niebiesko lub posiadała niebieski akcent w swoim ubiorze (gumka do włosów, biżuteria, skarpetki).
Dzięki akcji „Lipa i Spółka” pracownia techniczna wzbogaciła się o przenośny piekarnik, który umożliwi uczniom na technice wykonywanie przeróżnych przepisów wymagających owego sprzętu.
„Kuchnia z drugiej ręki” – akcja skierowana jest do rodziców i pracowników szkoły. W wyniku tego przedsięwzięcia pracownia techniczna wzbogaciła się o sprzęty elektryczne i wyposażenie gastronomiczne (gofrownica, mikrofalówka, kubki) – akcja nadal trwa i czekamy na ewentualne dary.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nakarm dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
Orły Edukacji

4,093,004 unikalne wizyty