Wtorek, 19.10.2021
Dentobus
Bardzo przepraszamy, ale nie z winy szkoły Dentobus nie dotarł do Czernikowa (zachorował lekarz). Planowany przyjazd Dentobusu - 15 listopad 2021.
4 października 2021 r. (poniedziałek) w Szkole Podstawowej w Czernikowie będzie punkt mobilnego gabinetu stomatologicznego (dentobus). Uczniowie w dniu 30.09.2021 otrzymali deklarację, która wypełniona przez rodzica umożliwi wizytę w dentobusie.
Badanie
Podczas wizyty dentobusu chcemy zaproponować wykonanie przeglądów stomatologicznych oraz w miarę możliwości zabiegi profilaktyczne (fluorkowanie możliwe jedynie na doczyszczonych zębach).
Jednocześnie pragniemy zapewnić, iż zespół mobilnego gabinetu stomatologicznego dokłada wszelkich starań, aby przyjmowanie pacjentów było bezpieczne i zgodne z literą prawa.
W mobilnym gabinecie stomatologicznym są zachowane odpowiednie środki bezpieczeństwa.
Przy wejściu do dentobusu znajduje się płyn do dezynfekcji rąk. Każda osoba jest proszona o skorzystanie z niego przed wejściem do gabinetu.
Fotel stomatologiczny tzw. unit jest dezynfekowany po każdym dziecku.
Zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa pacjent do dentobusu powinien zgłosić się w maseczce ochronnej. Dopiero będąc na fotelu zostanie poproszony o ich zdjęcie.
W przypadku konieczności oczekiwania na wizytę przed dentobusem, prosimy o zachowanie odległości minimum 1,5 metra od innych osób.
Dziecko może być w obecności rodzica.
Uczniów z objawami infekcji lub którzy mieli kontakt z osobą zarażoną SARS-CoV-2 lub są objęci kwarantanną prosimy o obecność w innym terminie stacjonowania dentobusu.
Pacjenci zostaną przyjęci przez wykwalifikowany personel: lekarza i asystentkę stomatologiczną.
Zostaną zachowane wszelkie środki niezbędne do tego, aby wizyta była bezpieczna dla pacjenta i personelu.
Wyniki badań
Wszyscy rodzice/opiekunowie prawni którzy dostarczą podpisane dokumenty (w załączeniu) otrzymają zamkniętą kopertę z wynikami badań.Wyniki zostaną przygotowane i dostarczone do placówki najpóźniej w ciągu 21 dni od dnia badania (z reguły szybciej).
Informacje dodatkowe
Program mobilnego gabinetu stomatologicznego został uruchomiony w ramach prac nad polityką prozdrowotną kraju i przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 roku życia.Nasza firma (Stomatologia Piaseczno Sp. z o.o. S.k.) świadczy usługi w ramach podpisanej umowy z oddziałem wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy. Program jest częścią polityki prozdrowotnej kraju, refundowanym ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia, w związku z czym jest on całkowicie bezpłatny. Dentobus jest pojazdem wielkości karetki pogotowia. W momencie przyjazdu samochodu będziemy prosili o dostęp do zwykłego gniazdka (230V) w celu włączenia światła w środku gabinetu.
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nakarm dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
3,168,012 unikalne wizyty