Czwartek, 28.03.2024
Koszykówka 2018
Reprezentacja naszej szkoły zajęła VI miejsce w mistrzostwach powiatu w koszykówce chłopców.

Reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Czernikowie reprezentowała gminę na zawodach powiatowych w mini-koszykówce dziewcząt. Turniej odbył się na dwóch salach w Grzywnie i w Zelgnie.
Nasze dziewczęta pokonały Zelgno 18:14, Pigżę 12:4, w półfinale wygrały z Turznem 18:2, a w finale uległy Brzozówce 8:26.
Ostateczna tabela: 1. SP Brzozówka, 2m. SP Czernikowo, 3m. SP 2 Chełmża, 4m. SP Turzno, 5m. SP Zelgno, 6m. SP Pigża.

28 lutego w Turznie rozegrano mistrzostwa powiatu toruńskiego w mini koszykówce chłopców. Reprezentacja naszej szkoły zajęła w nich VII miejsce.

W dniu 3 lutego w Czernikowie odbył się eliminacyjny turniej mini-koszykówki chłopców. W zawodach uczestniczyli reprezentanci szkół podstawowych (rocznik 2005 i młodsi).
Wyniki:
Czernikowo-Steklin 30:2, Makowiska-Mazowsze 0:14, Osówka-Steklin 18:0, Czernikowo-Mazowsze 24:2, Osówka-Makowiska 28:2, Mazowsze-Steklin 18:2, Czernikowo-Makowiska 20:0, Osówka-Mazowsze 22:8, Makowiska-Steklin 16:10, Czernikowo-Osówka 10:8
Zwycięstwo w turnieju i awans do finału powiatowego wywalczyli młodzi koszykarze z SP w Czernikowie, 2 miejsce zajęła SP Osówka, trzecie - SP Mazowsze, czwarte-SP Makowiska, piąte - SP Steklin.

W dniu 27 stycznia w Czernikowie rozegrano gminne mistrzostwa w mini-koszykówce dziewcząt. Zawody przeznaczone były dla szkół podstawowych (rocznik 2005 i młodsi).
Wyniki:
Czernikowo-Makowiska 36:0, Osówka-Steklin 8:6, Czernikowo-Mazowsze 40:4, Makowiska -Osówka 20:6, Mazowsze-Steklin 16:4, Czernikowo-Osówka 50:6, Steklin-Makowiska 2:22, Mazowsze -Osówka 10:4, Czernikowo-Steklin 50:0, Makowiska-Mazowsze 10:8.
Pierwsze miejsce i awans do mistrzostw powiatu wywalczyło Czernikowo wyprzedzając Makowiska, Mazowsze, Osówkę i Steklin.