Wtorek, 26.09.2023
Zajęcia dodatkowe z matematyki dla klas 7-8
W listopadzie w Szkole Podstawowej w Czernikowie został zrealizowany czwarty moduł zajęć pt. "Ciekawa matematyka nudy nie tyka" z programu grantowego "mPotęga". Uczniowie otrzymali dostęp do profesjonalnej platformy edukacyjnej Matlandia, która przypomina lubiane przez uczniów gry komputerowe. Rozwiązywali zadania matematyczne łącząc przyjemne z pożytecznym czyli ucząc się poprzez zabawę. Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.
W październiku w Szkole Podstawowej w Czernikowie został zrealizowany drugi moduł zajęć pt. "Ciekawa matematyka nudy nie tyka", z programu grantowego "mPotęga".
Uczniowie klas 7 i 8 poznawali praktyczne oblicze badań statystycznych. Zadaniem uczniów było przygotowanie ankiety badawczej, przeprowadzenia badania ankietowego, opracowanie zebranych danych, przygotowanie prezentacji podsumowującej badanie oraz jej prezentacja. Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.We wrześniu w Szkole Podstawowej w Czernikowie został zrealizowany pierwszy moduł zajęć z programu grantowego "mPotęga". Uczniowie klas 7-8 pracując w terenie, w grupach poznawali praktyczne oblicze wykorzystania matematyki w otaczającej nas rzeczywistości. Między innymi obliczali wysokości obiektów z wykorzystaniem podobieństwa trójkątów, dokonywali obliczeń związanych z prędkością, droga i czasem. Liczyli obwody i pola figur oraz objętości brył. Zamieniali jednostki oraz wykorzystywali twierdzenie Pitagorasa. Zajęcia zostały sfinansowane przez Fundację mBanku.Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nakarm dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
Orły Edukacji

3,816,714 unikalne wizyty