Czwartek, 11.08.2022
Uczczenie 80 rocznicy powstania AK
Dziś na auli Szkoły Muzycznej, przestrzegając obostrzeń, (tylko dla nagrodzonych i wyróżnionych) podsumowaliśmy konkurs poświęcony żołnierzom Polskiego Państwa Podziemnego (PPP), Związku Walki Zbrojnej (ZWZ), Armii Krajowej (AK), żołnierzom niezłomnym walczącym w akcji "Burza" i powstaniu warszawskim, zmagającym się jako żołnierze wyklęci z drugim zagrożeniem dla Polski.
Dziękujemy uczniom za aktywny udział w finale. Dziękujemy nauczycielom historii w SP Czernikowo i BT Czernikowo (Marii Chrobak i Dariuszowi Chrobak i Tomaszowi Różewickiemu, Bogumile Woźniak) za przygotowanie lekcji o PPP, ZWZ, AK Niezłomnych we wszystkich klasach. Dziękujemy Marii Chrobak za przygotowanie materiału do konkursu, przygotowanie pytań konkursowych, pani Agnieszce Burak za pomoc techniczną w formsach. Dziękujemy wszystkim nauczycielom historii w gminie Czernikowo za przygotowanie i przeprowadzenie konkursów w szkołach i dziękujemy LO w Golubiu-Dobrzyniu za udział w konkursie. Dziękujemy nauczycielom plastyki Annie Dzwonkowskiej i Małgorzacie Janiszewskiej za przeprowadzenie konkursu plastycznego i wszystkim innym nauczycielom z Osówki i Makowisk, wychowawcom klas 1-3 z Czernikowa. Panu D. Chrobakowi za selekcję i umieszczenie wszystkich prac w komputerze, pani K. Bułakowskiej i J. Kamińskiemu za udział w jury. Panu D. Chrobakowi za przygotowanie dyplomów i nagród.
Dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Czernikowo Tomaszowi Krasickiemu za współudział w konkursie i wręczenie nagród na gali konkursu a prezesowi Stowarzyszenia Czyż-nie za otwarcie uroczystości i sponsorowanie nagród. Dziękujemy Panu Dariuszowi Janiszewskiemu za plakat i prowadzenie, Pani M. Janiszewskiej za przygotowanie solistów, pani Justynie Koperskiej za prezentację o AK na bazie prac uczniów. Dziękujemy uczniom SP i Szkoły Branżowej za wspaniałe prace.
Wręczono ponad 16 nagród w konkursie plastycznym i ponad 40 wyróżnień, a także umieszczono na stronie internetowej, na fb szkoły ponad 100 prac plastycznych na dany temat. Przyznano kilkanaście nagród w konkursie wiedzy od czwartej klasy do ósmej, w technikum i liceum. Zapraszamy do następnej edycji konkursu o AK.
Zapraszamy do regionalnego konkursu recytatorskiego dla klas 4-8 poezji twórców Ziemi Dobrzyńskiej DOBRZE ZIEMIO w dniu 19 marca 2022 r. (zgłoszenia do 12 marca) - regulamin na stronie szkoły.
Szczególnie polecamy ciekawą nową pozycję Zbyszka Trzebniaka - "Wilcze wersety" i zapraszamy do wojewódzkiego konkursu recytatorskiego poezji poety, żołnierza AK - K.K. Baczyńskiego ZNÓW WĘDRUJEMY CIEPŁYM KRAJEM (regulamin w zakładce konkursy).
Jednocześnie informujemy, że Stowarzyszenie Związek Jaszczurczy zaprasza do konkursów poświęconych Żołnierzom Wyklętym - recytatorskiego, plastycznego i konkursu wiedzy.
Zapraszamy również do rodzinnego pokoleniowego konkursu historycznego do SP Mazowsze (regulamin na stronie szkoły w Mazowszu).
W gminnym otwartym konkursie plastycznym i konkursie wiedzy poświęconym Polskiemu Państwu Podziemnemu, ZWZ-AK, powstaniu warszawskiemu, żołnierzom Armii Krajowej, Niezłomnym jury "plastyczne" przyznało 16 nagród (dyplom, nagroda), 40 wyróżnień I st.* (dyplom, pamiątka) i ponad 60 wyróżnień II st.* (udział w publikacji na fb, wystawie) a jury "historyczne" przyznało 13 nagród ( dyplom, nagroda książkowa) 9 wyróżnień I st.*( dyplom, pamiątka), 7 wyróżnień II st. * (dyplom). Zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród we wtorek 22 lutego o godzinie 10.oo - część plastyczna, muzyczna, recytatorska i wręczenie nagród i wyróżnień Ist*. Wszystkie prace plastyczne są opublikowane osobno na stronie fb SP Czernikowo. Tu publikujemy listy nagrodzonych i wyróżnionych i NAGRODZONE prace.
Nasz sztandar był z pocztem sztandarowym na uroczystości przed pomnikiem AK w Toruniu. A w szkole odbył się konkurs wiedzy w realu i zdalnie oraz zawieszono na tablicach, zeskanowano prace plastyczne na konkurs plastyczny, wstawiono do fb. Dziękujemy za duże zaangażowanie uczniów do I gminnego otwartego konkursu z okazji 80-lecia AK pt. ŻOŁNIERZE ARMII KRAJOWEJ, PPP, NIEZŁOMNI. Gratulujemy wyników. Uroczyste podsumowanie odbędzie się we wtorek 22 lutego 2022 o 10.oo w auli Szkoły Muzycznej. Zaproszenia zostaną przesłane. W klasach czwartych w szkole pisało 18 uczniów- najwyższy wynik uzyskała Amelia Cieszyńska (28), Zuzanna Warot, Nadia Kozicka (po 25). W klasach 5-8 i PP przy 70 uczniach ( którzy pisali na platformie teams -forms) średni wynik to 68% (30 / 44 pkt.). Najlepszy wynik w kl. piątych: Z. Trendewicz i K. Wieczyński po 35 pkt, M. Wilczyńska (34p). Najlepszy wynik w kl. szóstych: S. Bonowicz 36 p, M Łuszczak 35 p., D. Lipińska 34 p. Najlepszy wynik w kl. siódmych: M. Rybska. - 36 pkt, N. Okrucińska 35p, M. Komorowski, M. Wasilewska, K. Różewicki po 32pkt. Najlepszy wynik w kl. ósmych: H. Łukasiewicz- 41 , J. Szostaki A. Marciniak po 40 pkt . oraz Markowski, Małkiewicz, Raciborska po 38 pkt. Najlepsi z Technikum - J. Rejmanowski 42 pkt., N. Urbańska 38 pkt. Najlepszy uczeń z Mazowsza - K. Łydziński (24p.), z Osówki- B. Purcelewski (36p.), z Makowisk- F. Domański (27p.) , ze Steklina - W. Kuczyńska-35 pkt, J. Jachowska-34 pkt, z Golubia-Dobrzynia z LO - J. Przychodny (43 p.), A Badżmirowska (42p.).
Gminny konkurs plastyczny- Żołnierze AK, PPP, Niezłomni- wyróżnione i nagrodzone prace są na tablicy w szkole (kl.0-4) na fb SP Czernikowo i są oceniane przez jury- Jacek Kamiński -artysta plastyk po UMK Toruń, D. Chrobak, K. Bułakowska, z pomocą nauczycieli plastyki. Prace o żołnierzach AK, PPP i niezłomnych napłynęły z ZS, SP Czernikowo, z SP Makowiska, SP Osówka i SP Mazowsze. Wyniki opublikujemy do 21 lutego 2022. Na uroczystej akademii 22 lutego 2022 o 10.oo w auli SM. Poinformujemy i zaprosimy laureatów -przyznamy nagrody, wyróżnienia i wyróżnienia publikacją. Zapraszamy do komentarzy na temat prac na fb.Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nakarm dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
3,462,162 unikalne wizyty