Czwartek, 28.03.2024
Program "Być jak Ignacy"
Koło naukowe "Wektor" składające się z trzecioklasistów, w ramach VII edycji programu edukacyjnego dla szkół podstawowych „Być jak Ignacy – Zostań ambasadorem nauki”, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, zrealizowało I etap tego programu. Dotyczył on cząstek elementarnych i chemii w życiu codziennym. Uczniowie budowali modele atomów. Poznali noblistkę Marię Skłodowską-Curie. Przeprowadzili eksperymenty związane z wydzielaniem dwutlenku węgla i rozdzielaniem barwników z pisaków na poszczególne kolory, tzw. chromatografię. Dowiedzieli się, czym jest reakcja chemiczna. W trakcie zajęć było widać duże zaangażowanie uczniów i ich zainteresowanie tematem.




Nasi uczniowie biorą udział w VII edycji programu edukacyjnego dla szkół podstawowych „Być jak Ignacy – Zostań ambasadorem nauki”, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Trzecioklasiści w ramach działalności Czernikowskiego Koła Naukowego wykonują mnóstwo doświadczeń, eksperymentów i angażujących zadań. Pierwsze zajęcia były poświęcone cząsteczkom elementarnym i chemii w życiu codziennym. Uczniowie zobaczyli przez gogle VR pierwiastki i atomy, a następnie zbudowali własne modele. Zapoznali się z postacią Marii Skłodowskiej-Curie. Przeprowadzili eksperyment chemiczny podczas, którego zaobserwowali wydzielanie dwutlenku węglą. Wykonali chromatografię. W trakcie doświadczenia rozdzielili barwniki zawarte w pisakach na poszczególne kolory. Dowiedzieli się, czym jest reakcja chemiczna.
Uczniowie korzystają ze sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratorium Przeszłości. Dzięki Okularom Wirtualnej Rzeczywistości dzieci z łatwością przenoszą swą wyobraźnię w inny świat.



Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nakarm dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
Orły Edukacji

3,960,161 unikalne wizyty