Niedziela, 19.05.2024
Otwarcie akcji "Szkoła w Ruchu"
Nasze rozpoczęcie akcji 7 września
NARODOWE CZYTANIE FREDRY
Uroczystość rozpoczyna się na boisku szkolnym/gminnym gdzie przeczytano publiczne dla uczniów SP Czernikowo i gości, rodziców specjalnie zgromadzonych między innymi z tej okazji. Były to wyimki z Zemsty oraz Ślubów Panieńskich oraz bajka.Następnie dla klas młodszych odbędzie się konkurs plastyczny na ilustrację przeczytanych bajek. Uzupełnieniem akcji będzie odczytywanie i odgadywanie fragmentów w tygodniu podczas zajęć lekcyjnych przez bibliotekarkę, polonistów i nauczycieli wychowawców - 3 minuty dla Fredry.
OTWARCIE ROKU SZKOŁY W RUCHU
Razem z myśliwymi, leśnikami, rodzicami i strażą gminną rozpoczęliśmy obchody Roku Szkoły w Ruchu. Rajdem rowerowym i pieszym w Rudnie dla klas starszych (1/4 stanu) i pieszym na Zygmuntowo oraz na Ścieżkę Edukacyjną (połowa stanu).
Rozpoczęcie kolejnej edycji Akcji MYŚLIWI - DZIECIOM - DZIECI - ZWIERZĘTOM
Akcję rozpoczęliśmy od spotkania z myśliwymi i podania planów na rok bieżący. Potem było odczytanie wiersza o Kogutach. Następnie ok. 60 osób poszło na Zygmuntowo by puszczać w pola wyhodowane bażanty. Kolejna duża grupa (ponad 60 osób) poszła obejrzeć z myśliwym co się stało z paśnikami, jak zwierzęta korzystają z paśników. Natomiast grupa rowerowa obejrzała i wysłuchała informacji o zaporowych ścieżkach na Rudnie.
Przy okazji w każdym z tych miejsc spotkaliśmy się z leśnikami - Leśnictw Czernikowo i Rudno i uczestniczyliśmy w akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA. Dziękujemy leśnikom za worki i piękne ogniska, a Stowarzyszeniu Czyż-nie za cukierki.Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nakarm dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
Orły Edukacji

4,033,061 unikalne wizyty