Sobota, 20.04.2024
Szachy 2014/2015
Uczennica III klasy Kornelia Sivickis zajęła I miejsce w kategorii juniorek do lat 9 w Eliminacjach Strefowych województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego do finałów mistrzostw Polski juniorów na rok 2016 w szachach klasycznych we Władysławowie. Nasza absolwentka Wiktoria Sivickis w tych eliminacjach zajęła II miejsce w kategorii juniorek do lat 13. Wiosną przyszłego roku obie wezmą udział w finale mistrzostw Polski juniorów w szachach klasycznych, gdzie 10 osób z każdej grupy wiekowej kwalifikuje się do mistrzostw Europy.

Wiktoria Sivickis uczennica klasy 6a obroniła tytuł mistrzowski z ubiegłego roku i zajęła I miejsce w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego Juniorek w Szachach klasycznych w kategorii dziewcząt do lat 13, a Kornelia Sivickis, uczennica klasy 2b, zajęła I miejsce w kategorii dziewcząt do lat 9, uzyskując III kategorię szachową, czym poprawiła swój ubiegłoroczny wynik - zajęła wtedy 3 miejsce. Mistrzostwa się odbyły 6,7 czerwca 2015 r. w Solcu Kujawskim, są to najbardziej prestiżowe zawody w roku a najlepsi awansują do kolejnego etapu. Tak wyśmienitym wynikiem dziewczynki zakwalifikowały się do półfinału Polski, gdzie od 21.09 do 26.09 we Władysławowie zmierzą się z rówieśniczkami mistrzyniami województwa pomorskiego.

W mistrzostwach województwa kujawsko-pomorskiego, które odbyły się w dniu 2 lutego 2015 r. w Bydgoszczy, reprezentacja naszej szkoły zajęła 13 miejsce.

W dniu 12 stycznia 2015 r. w Chełmży odbyły się mistrzostwa powiatu toruńskiego w szachach. Reprezentacja naszej szkoły zajęła w nich I miejsce i uzyskała awans do zawodów wojewódzkich.