Wtorek, 26.09.2023
Panel Koleżeński SUS 2005/2006

Otrzymaliśmy tytuł Szkoły Uczącej Się przyznawany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej!
Sukces ten zawdzięczamy ponad trzyletniej pracy. Składały się na nią szkolenia, planowanie działań, udział w spotkaniach panelowych w innych szkołach oraz przede wszystkim praca nauczycieli, uczniów i rodziców nakierowana na poprawę jakości pracy naszej szkoły. Zmierzyliśmy się z wieloma przedsięwzięciami. Niektóre przyniosły sukces, inne skłoniły do refleksji.
Wieńczącym naszą pracę w programie SUS (Szkoły Uczące Się) zadaniem było zorganizowanie panelu koleżeńskiego. Odbył się on 16 grudnia 2005 r. Już o godzinie 9.00 pan dyrektor, samorząd uczniowski i chór powitali na sali gimnastycznej gości. A przybyli oni nawet z bardzo odległych szkół. Byli więc nauczyciele z SP nr 20 z Włocławka, SP z Kościelca, Gimnazjum z Bliżyna, Gimnazjum nr 46 z Łodzi i ZS z Wtelna.
Goście najpierw zwiedzali, pod przewodnictwem pana dyrektora, szkołę. Później brali udział w lekcjach.
Najważniejszym punktem spotkania był panel. Prócz penelistów w spotkaniu udział wzięli pan wójt Zdzisław Gawroński, pani wizytator Anna Jankowska, dyrektorzy ze szkół naszej gminy, przedstawiciele Rady Rodziców, emerytowani nauczyciele oraz grono pedagogiczne.. Dyskusję przy stole panelowym prowadził Marek Jeleń - moderator. Rozmawialiśmy dużo na tematy związane z naszymi standardami, a szczególnie na dwa pierwsze:
I. Uczniowie osiągają wyższe wyniki na sprawdzianie klas VI
II. Uczniowie znają i rozumieją zasady WSO
III. Uczniowie znają i przestrzegają praw i obowiązków
IV. Rodzice aktywnie współpracują ze szkołą.
Paneliści w czasie dyskusji często opowiadali o sposobach rozwiązywania problemów w ich szkołach. Były to bardzo cenne doświadczenia.
Po zakończeniu dyskusji nadszedł ważny dla naszej szkoły moment. Otóż paneliści udali się na naradę, by podjąć decyzję o ewentualnym przyznaniu nam tytułu Szkoły Uczącej Się. Nasza szkoła, uczniowie, praca nauczycieli, współpraca z rodzicami zrobiła ogromne wrażenie na panelistach, którzy jednogłośnie zdecydowali o przyznaniu nam tytułu Szkoły Uczącej Się.


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nakarm dziecko

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl
Orły Edukacji

3,816,715 unikalne wizyty