Sobota, 20.04.2024
Mini koszykówka dziewcząt 2016
8 marca w Kończewicach i Grzywnie rozegrano mistrzostwa powiatu w mini-koszykówce dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło 8 szkół podstawowych, zwycięzców eliminacji gminnych. Naszą gminę reprezentowała "podstawówka " z Czernikowa, która w grupie wygrała wszystkie mecze, z Pigżą 24:12, z Turznem 20:10, ze Złąwsią Wielką 18:16.
W półfinale zespół z Czernikowa zmierzył się z Brzozówką wygrywając 16:13. W zaciętym meczu finałowym po wyrównanej walce nasz dziewczęta uległy Lubiczowi 10:14.

W sobotę 13 lutego w sali SP w Czernikowie rozegrano gminne zawody szkół podstawowych w mini-piłce koszykowej dziewcząt. Wystartowało pięć drużyn z naszej gminy. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym", mecze składały się z trzech kwart po 5 minut. Zwycięstwo oraz awans do finału powiatowego wywalczyły dziewczęta z Czernikowa, które wygrały wszystkie spotkania, drugie miejsce przypadło Osówce, trzecie - Steklin, czwarte - Makowiska, piąte - Mazowsze.